POLSKA

Nielegalna ferma wielorasowych psów i kotów pod Gubinem! Niemka powiązania ze środowiskami zoofilskimi?

Ferma wielorasowych psów i kotów w Polsce

Olbrzymia ferma produkująca wielorasowe psy i koty została odkryta w gminie Gubin przy granicy z Niemcami. Jest to pierwsza tak ogromna ferma tego typu w Polsce!

Organizacje społeczne połączyły siły z urzędnikami gminy, policją, strażą graniczna i Powiatowym Inspektoratem Weterynaryjnym z celu udzielenia pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom. Skala tej nielegalnej fermy jest ogromna to około 400 zwierząt. Trudny, duży teren z właścicielką potrafiąca upychać zwierzęta wszędzie, łazienki, baraki, przyczepy itp. Czegoś takiego jeszcze nikt nie widział! Nasuwają się pytania.

Czy mamy do czynienia ze zbieraczką i rozmnażaczką zwierząt? Czy ze sprytną kobietą zarabiającą duże pieniądze na rozmnażaniu zwierząt?

Ferma wielorasowych psów i kotów pod niemiecką granicą (fot. Animal Rescue Poland)

W małej gminie Gubin niespodziewanie pokazała się kobieta narodowości niemieckiej ze swoimi 400 psami i kotami. Upchane w hangarach, rozmnażające się niekontrolowanie. Niektóre pogryzione i poranione. 8 listopada członkowie Animal Rescue Polska dostali przerażające doniesienie o 200 psach z nielegalnego przemytu przebywających na terenie Polski blisko granicy z Niemcami. Zgłoszenie dotyczyło obywatelki Niemiec posiadającej szacowaną liczbę ok. 200 psów wielorasowych i kilkudziesięciu kotów, która wraz ze swoimi zwierzętami pojawiła się niespodziewanie na terenie gminy Gubin, zajmując teren należący do niemieckiej spółki, której właściciel zapadł się pod ziemię.
Kobieta kilka miesięcy wcześniej odwiedziła gminę, twierdząc iż chce założyć w Polsce schronisko i prosiła o znalezienie terenu.

Doniesienie zawierało mrożące krew w żyłach informacje o możliwej kryminalnej przeszłości kobiety oraz jej powiązaniach ze środowiskami zoofilskimi z terenu Niemiec (czego nie udało się na tę chwilę jeszcze potwierdzić, ale są mocne przesłanki, by tak twierdzić – Animal Rescue Polska).

9 listopada SORZ przyjechał na miejsce wraz z wójtem gminy Gubin Zbigniewem Barskim, urzędniczką gminny Agnieszką Karykowska, lekarzem wet. Katarzyną Momot, panią tłumacz, lek. wet Ewą Szybowską powiatowym lekarzem weterynarii, lek. wet Ryszardem Połozowskim zastępcą powiatowego lekarza weterynarii.

Doniesienie zawierało również informacje, że psy są w 2 hangarach, do których nikt nie jest wpuszczany oraz, że kobieta więziła w przeszłości Polkę, która u niej pracowała. Kobieta jest również dobrze znana władzom niemieckiego miasteczka Cottbus.

Interwencja trwała do późnych godzin lub raczej wczesnych godzin 10 listopada.

Ferma wielorasowych psów i kotów pod niemiecką granicą (fot. Animal Rescue Poland)

SORZ Animal Rescue Polska

„11 listopada, godz. 12:15. Najnowsze wieści z fermy psów pod polskim Gubinem. „Właścicielka” wywozi psy, próbuje je ukryć. Walka trwa, ale czujemy się jak w jakieś alternatywnym wymiarze. Teraz prosimy o czujność mieszkańców miejscowości Zasieki 68-343 i okolicy. Wszyscy musimy być czujni, żeby gdzieś w jakimś bunkrze w lesie czy hangarze w odludnym miejscu nie zostały ukryte psy. Boimy się, że je zostawi tam bez opieki i nikt im nie pomoże. Udostępniajcie tą informacje na lokalnych forach nawet do 60 km od Gubina. Pomóżcie rozgłosić tę informację, nie dajmy jej możliwości prowadzenia tej działalności.

Niemka została już zatrzymana.

Pomóżcie nam walczyć z tą biznesmenką z piekła rodem.”


„Zabrane zostały psy, które potrzebują natychmiastowej pomocy oraz szczeniaki – niestety nie wiemy czy wszystkie udało nam się odszukać, gdyż „właścicielka” próbował ukrywać szczeniaki przed nami. W tej chwili po zabezpieczeniu zwierząt, które potrzebowały natychmiastowej pomocy wracamy do Gubina walczyć o resztę, która tam przebywa. Smród amoniaku i odchodów jest nie do wytrzymania.

Potrzebujemy wsparcia, bo pojechaliśmy tam za ostatnie pieniądze. Wolontariuszka pożyczyłam nam 300 zł na benzynę, abyśmy mogli wrócić do Warszawy. Teraz zaczną się koszty, lekarze weterynarii, karma, transporty…… pomóżcie nam wyjść w dołka i pomóżcie nam stawać w obronie tych zwierząt. Zostało tam 400 psów i nieznana ilość kotów. One maja tylko nas …..i Was.

Pomóż nam ratować zwierzęta z tej fabryki!

Zbiórka na: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fabryka-zwierzat

Fundacja Animal Rescue Poland

ul. Sobieskiego 72b

02-930 Warszawa

KRS 0000543263

NR KONTA RAIFFEISEN BANK

92 1750 0012 0000 0000 2781 0578

Tyt. Zwierzeta z Gubina”
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button