KIELCE

Nie przestrzegał zasad kwarantanny. 10 tys. zł w środę, 15 tys. zł w piątek

Kwarantanna domowa

To nie wygrana na loterii, ale wysokość kar pieniężnych!

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju na wniosek policjantów nałożył na 30-latka w sumie 25 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

6 kwietnia w Busku–Zdroju w okolicy budynku, w którym znajduje się miejsce zbiorowej kwarantanny, miała miejsce interwencja Straży Miejskiej. Powodem było zgłoszenie, że osoby objęte przymusową izolacją nie przestrzegają jej, a ponadto mogą spożywać alkohol. W wyniku tego zdarzenia, na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju, w środę Powiatowy Inspektor Sanitarny na 30-letniego mężczyznę nałożył karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych.

Tego samego dnia po południu, podczas patrolu, strażnicy miejscy znowu zauważyli znanego im 30-latka w towarzystwie 23-letniej kobiety. Para siedziała na ławeczce po drugiej stronie ulicy, przed budynkiem, w którym kwarantannie poddany był mężczyzna. Ponadto popijał on piwo w miejscu zabronionym. Strażnicy miejscy sporządzili dokumentację, która niezwłocznie trafiła do buskich policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Busku–Zdroju ponownie wystąpiła do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o nałożenie kary administracyjnej. Dziś na mężczyznę została nałożona kara finansowa, tym razem jest to kwota 15 tysięcy złotych.

Policjanci poprowadzą kolejne już czynności wyjaśniające dotyczące nieprzestrzegania przez 30-latka zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych. Kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie też za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Za nierespektowanie przepisów dotyczących przemieszczania się tylko w uzasadnionych przypadkach przed sądem stanie także towarzysząca 30-latkowi kobieta.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button