NBA. Wygrana Spurs. 32 minuty Sochana. Drugi najlepszy wynik w karierze

San Antonio Spurs vs Portland Trail Blazers

Piątkowej nocy San Antonio Spurs podejmowali na własnym parkiecie Portland Trail Blazers.

Ostrogi odniosły dziewiąte zwycięstwo w sezonie, pokonując gości 116:100.

Jeremy Sochan spędził na boisku 32 minuty. W tym czasie Reprezentant Polski zanotował 31 punktów, 14 zbiórek, dwie asysty i dwa przechwyty, a wskaźnik +/- przy jego nazwisku wyniósł +8. To oznacza, że gdy był na boisku to jego drużyna była lepsza od rywali o osiem punktów.

Dla Sochana to drugi najwyższy dorobek punktowy w tym sezonie i w całej karierze. W listopadzie 2023 roku dwudziestolatek zanotował 33 punkty w meczu przeciwko Atlanta Hawks

To dla niego trzecie spotkanie w karierze z co najmniej 20 punktami i 10 zbiórkami. Minionej nocy Polak po raz pierwszy przekroczył granicę 30 punktów i 10 zbiórek w meczu.

– Czasami wchodzę na wyższy poziom i może czasami zapominam, jak fizyczna może być moja gra – przyznał Sochan. – Czasami jestem słabszy i daję się przepchnąć. Ostatnio kładę nacisk, aby wchodzić mocno pod kosz i skończyć za dwa punkty – dodał.

Sochan zdobywał punkty zarówno efektownymi wsadami, jak i rzutami z dystansu. Trafił 12 z 20 rzutów z gry, z czego cztery na siedem za trzy punkty. Był też bezbłędny na linii rzutów wolnych (3/3).

W pierwszej kwarcie Blazers zdołali wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie, które było ich najwyższym w całym meczu. Spurs pierwszą odsłonę kończyli przegrywając 26:33 (drużyna z San Antionio wygrała w tym sezonie pierwszy mecz przed własną publicznością, w którym była gorsza od rywali po pierwszej kwarcie).

Po odrobieniu strat w drugiej kwarcie i po powrocie do gry po przerwie Ostrogi przejęły inicjatywę. W kolejnych minutach drużyna z Teksasu zdołała wyjść na 13 punktów prowadzenia.

Na początku czwartej kwarty Spurs zaliczyli serię 8:0 i osiągneli najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu (18 punktów).

– Gdy gra w ten sposób, jest świetnym zawodnikiem we wszystkich aspektach. Cieszę się z tego – powiedział po meczu o Sochanie Victor Wembanyama.

Po Sochanie największą liczbę punktów dla Spurs zdobył Victor Wembanyama, który zanotował 23 „oczka”, a do swojego dorobku dodał 12 zbiórek.

21 punktów i 16 zbiórek zapisał na swoje konto rezerwowy Keldon Johnson.

Po stronie Trail Blazers mecz z 40 punktami i dziesięcioma asystami zakończył Anfernee Simons. 20 “oczek” i 12 zbiórek zanotował środkowy Deandre Ayton.

– Dobrze jest widzieć nasz progres – skomentował drugie zwycięstwo w czterech ostatnich meczach Victor Wembanyama.