POLSKA

32. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Cel, bieg, koncert. Tu wszystko gra OK!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Letnia Zadyma w Środku Zimy już jutro.

Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości – tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce. Oto najważniejsze informacje dotyczące 32. Finału WOŚP. Tu wszystko gra OK!

Na koncie jest już ponad 40 milionów złotych!

32. Finał WOŚP zagra 28 stycznia 2024 roku pod hasłem: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.

Cel 32. Finału, czyli na co zbiera WOŚP?

Cel zbliżającej się zbiórki, ogłoszony pod koniec października, to „Płuca po pandemii”. Zadbamy o zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Sztaby WOŚP w Polsce i za granicą – gdzie zagra Orkiestra?

Rejestracja Sztabów 32. Finału zakończyła się pod koniec listopada. Ponownie będą one działać nie tylko w Polsce, ale także poza naszym krajem.

Każdego roku Finał WOŚP odbywa się dzięki zaangażowaniu Sztabów – miejscowych centrów, które gromadzą aktywistów zainteresowanych udziałem w orkiestrowym graniu. To właśnie Sztaby przyjmują zgłoszenia wolontariuszy i organizują zbiórkę wśród społeczności lokalnej. Te, które mają zamiar działać na szerszą skalę, również organizują dodatkowe wydarzenia i akcje.

Finałowy koncert w Warszawie – kto zagra?

Finałowy koncert w Warszawie po raz pierwszy w historii odbędzie się na błoniach Narodowego. Występy artystów będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i w studiu telewizyjnym 32. Finału!

Przed nami w sumie 16 koncertów, zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, BOKKA, Kwiat Jabłoni, Poparzeni Kawą Trzy, LemON, Enej i Pull The Wire.

18. Bieg „Policz się z Cukrzycą”, czyli jak połączyć pomaganie z aktywnością sportową?

Bieg „Policz się z cukrzycą” już po raz 18. towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie – zarówno na jego stacjonarną formę, czyli bieg ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu i czasie – tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

Bieg realizowany jest w trzech formach:

  • bieg ulicami Warszawy, który odbywa się 28 stycznia
  • bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu
  • bieg organizowany przez Sztab (wydarzenia sztabowe odbywają się od 15 grudnia do 28 stycznia)

Policja przed 32. finałem WOŚP

Insp. Marek Boroń p.o. Komendanta Głównego Policji wziął udział w konferencji dotyczącej organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Policjanci w całej Polsce również wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kilka tysięcy funkcjonariuszy polskiej Policji będzie czuwać nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się także okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się w całym kraju. Policjanci nie tylko porozmawiają o bezpieczeństwie, ale także zaprezentują specjalistyczne pojazdy służbowe i sprzęt służbowy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button