KOSZYKÓWKA

NBA. Trudny mecz Spurs w Los Angeles. Jak wypadł Jeremy Sochan?

NBA. Debiut Brandina Podziemskiego w Golden State Warriors

Wczorajszej minionej nocy San Antonio Spurs grali w Los Angeles, gdzie musieli uznać wyższość Clippers 83:123.

Jeremy Sochan wyszedł w pierwszej piątce i spędził na parkiecie 22 minuty. W tym czasie nie zdobył jednak punktów, ale zanotował cztery zbiórki, trzy asysty, jeden przechwyt oraz jeden blok.

Od początku spotkania Clippers narzucili swoje tempo i styl gry. Podopieczni Gregga Popovicha od pierwszych minut musieli gonić wynik, ale nie znaleźli odpowiedzi na skuteczny atak Clippers.

Do przerwy gospodarze prowadzili 56:37, a po trzech kwartach ich przewaga jeszcze wzrosła (93:60).

W pewnym momencie trener Popovich zdecydował się dać szansę zawodnikom drugiego składu, przez co w ostatniej kwarcie Jeremy Sochan nie pojawił się już nawet na parkiecie.

Najlepszym punktującym Spurs tej nocy był Devin Vassell, autor 14 punktów. Victor Wembanyama zanotował 11 „oczek”, do czego dołożył pięć zbiórek i dwie asysty.

Po stronie Clippers dobrze wypadli przede wszystkim Kawhi Leonard (21 punktów, 4 asysty) oraz Russell Westbrook (19 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty) i Paul George (19 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst).

– To była dla nas lekcja. Mecze wyjazdowe w NBA są inne niż domowe. Kiedy zaczniesz mecz słabo, nie możesz prezentować się potem jeszcze gorzej. Nie możesz utracić możliwości rywalizowania – mówił o występie swoich podopiecznych szkoleniowiec Spurs.

Skrót meczu

Najbliższe mecz Spurs w nocy z wtorku na środę i z czwartku na piątek na równie trudnym terenie, bo w Phoenix. W niedzielę Ostrogi zagrają przed własną publicznością i będzie to pierwsze spotkanie z serii „NBA na żywo bez zarywania nocy”, dlatego, że mecz rozpocznie się o godz. 21:30 czasu polskiego.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

31 października/1 listopada (noc z wtorku na środę): Phoenix Suns – San Antonio Spurs godz. 03:00

2/3 listopada (noc z czwartku na piątek): Phoenix Suns – San Antonio Spurs godz. 03:00

5 listopada (niedziela): San Antonio Spurs – Toronto Raptors godz. 21:30

6/7 listopada (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Indiana Pacers godz. 01:00

8/9 listopada (noc ze środy na czwartek): New York Knicks – San Antonio Spurs godz. 01:30

5 meczów na żywo bez zarywania nocy

W tym sezonie aż pięć razy Spurs będą grali w niedzielne popołudnie, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

Terminarz spotkań Spurs

Brandin Podziemski doczekał się debiutu w NBA.

Koszykarz ten deklaruje, że chciałby grać dla reprezentacji Polski.

Gra dla Golden State Warriors. Zdobył pięć punktów, zanotował osiem zbiórek, miał dwie asysty w swoim premierowym spotkaniu w sezonie zasadniczym. Grał 22 minuty. Wojownicy wygrali z New Orleans Pelicans 130:102.

Mający polskie korzenie zawodnik to były rozgrywający uniwersytetu Santa Clara. Potem został wybrany w 2023 roku w drafcie przez Golden State Warriors z numerem 19.