NBA. Kozły pokonały Ostrogi. Wszechstronny mecz Jeremiego Sochana

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs rozegrali ostatni w tym sezonie mecz z Milwaukee Bucks.

Końcowe rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich minutach i ostatecznie Kozły pokonały Ostrogi 125:121.

Dla Jeremiego Sochana był to już 34. występ w bieżącym sezonie, z czego po raz 33. pojawił się w pierwszej piątce Spurs. Reprezentant Polski spędził na parkiecie niespełna 33 minuty i w tym czasie odnotował dziewięć punktów, osiem zbiórek, pięć asyst, dwa przechwyty i jeden blok.

Od samego początku Bucks chcieli przejąć inicjatywę i kontrolę nad spotkaniem. Dobra dyspozycja Giannisa Antetokounmpo i Khrisa Middletona sprawiła, że jeszcze w pierwszej kwarcie goście zdołali wypracować sobie dwucyfrową przewagę, którą Spurs szybko jednak zmniejszyli (31:38).

W drugiej kwarcie gracze San Antonio zaczęli wywierać presję na rywalu, a po kilku trafieniach m.in. Sochana czy Devina Vassella zbliżyli się nawet na jeden punkt (48:49). Kozły cały czas utrzymywały się jednak na prowadzeniu, a po przerwie ponownie zdołały odskoczyć na 11 „oczek” (59:70).

Duet Victor Wembanyama – Devin Vassell napędzał jednak ataki Ostróg, które nie tylko zniwelowały straty, ale na kilka minut przed końcową syreną wypracowały pięciopunktową przewagę (117:112). Wówczas jednak na wysokości zadania stanął Giannis, który zdobył 12 kolejnych punktów swojego zespołu i przesądził tym samym o losach spotkania. Spurs mieli jeszcze dwie okazje na wyrównanie wyniku rzutami zza łuku, ale ich próby były nieskuteczne.

Devin Vassell po raz 10. w tym sezonie był najlepszym punktującym San Antonio Spurs. Minionej nocy zdobył 34 „oczka”. Victor Wembanyama, który obchodził wczoraj 20. urodziny, dołożył z kolei 27 punktów, dziewięć zbiórek i pięć bloków. Po stronie Bucks świetnie dysponowany był natomiast Giannis Antetokounmpo, który w końcowym rozrachunku odnotował 44 punkty, 14 zbiórek i siedem asyst.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Gregg Popovich nie ukrywał zadowolenia z gry swoich podopiecznych. Szkoleniowiec Ostróg wrócił jednak do akcji 2+1 Giannisa, po której strata Bucks stopniała do dwóch punktów. Chwilę później Grek dorzucił dwa trafienia za trzy, które znacząco przybliżyły Milwaukee do zwycięstwa.

– Chciałem innej decyzji sędziego przy trzypunktowej akcji Giannisa. Czasami gwizdki są dla ciebie korzystne, a czasami są przeciwko tobie. Musisz z tym żyć – skomentował Popovich.

Jeremy z asystą do Wembanyamy

Kolejna asysta przy kluczowej trójce

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Bucks

Warto dodać, że minionej nocy przedstawiciele ligi opublikowali wstępne wyniki głosowania kibiców do tegorocznego Meczu Gwiazd NBA. 8. miejsce wśród skrzydłowych i środkowych z Konferencji Zachodniej zajął zawodnik Spurs Victor Wembanyama. Francuz otrzymał jak dotąd 221 220 głosów.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

7 stycznia (niedziela): Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs godz. 19:00

10/11 stycznia (noc ze środy na czwartek): Detroit Pistons – San Antonio Spurs godz. 1:00

12/13 stycznia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Charlotte Hornets godz. 4:00

13/14 stycznia (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Chicago Bulls godz. 2:30

15 stycznia (poniedziałek): Atlanta Hawks – San Antonio Spurs godz. 21:30

Jeszcze trzy mecze Spurs na żywo bez zarywania nocy!

W tym sezonie aż pięć razy Spurs rozgrywają mecze w niedzielne popołudnia, abyśmy w Europie mogli obejrzeć ich występ na żywo. Już w najbliższą niedzielę Ostrogi zagrają w Cleveland, a spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00 czasu polskiego!

5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors 116:123 (po dogrywce)

17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 110:146

7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs

15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs

14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons