KOSZYKÓWKA

NBA. Drugi mecz przedsezonowy Jeremiego Sochana

Koszykówka w USA

Minionej nocy Jeremy Sochan zagrał w swoim drugim meczu przedsezonowym, a rywalami Spurs byli Houston Rockets.

Polak spędził na parkiecie 26 minut i zdobył 13 punktów (5/9 z gry, w tym 1/2 za 3 oraz 2/2 z osobistych). Miał też dwie zbiórki i aż cztery przechwyty.

Sochan wyszedł w pierwszej piątce i znów pełnił rolę rozgrywającego. Bardzo dobrze zagrał Zach Collins, który pod nieobecność Victora Wembanyamy (odpoczywał) zdobył 18 punktów w 22 minuty. Collins chwalił po meczu Sochana, ale tym razem nie ze względu na umiejętności defensywne Polaka.

– Kiedy kryje go niższy zawodnik, to musimy mu dogrywać piłki blisko kosza, a on to wykorzysta. Za każdym razem, kiedy rywale będą przekazywać w obronie i będziemy mieli przewagę pod koszem, to musimy ją wykorzystywać – stwierdził Collins.

Wyjściowy skład Spurs był zdecydowanie lepszy na parkiecie od rywali. Obaj trenerzy potraktowali jednak ten mecz treningowo. Tak jak ma to miejsce w przypadku meczów przedsezonowych. Dlatego kluczem do zwycięstwa Rockets była czwarta kwarta, w której po obu stronach występowali rezerwowi. Goście z Houston zdominowali zawodników Spurs. Wygrali tę odsłonę 36:13, a całe spotkanie 99:89.

Jedna z akcji Jeremiego Sochana przeciwko Rockets:

Kolejne mecze przedsezonowe Spurs:

18/19 października (noc ze środy na czwartek) San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00

20/21 października (noc z piątku na sobotę) Golden State Warriors – San Antonio Spurs godz. 04:00

25 października – pierwszy sezonu zasadniczego Spurs. Rywalami będą Mavericks (w nocy z 25 na 26 października).

5 meczów na żywo bez zarywania nocy

W tym sezonie aż pięć razy Spurs będą grali w niedzielne popołudnie, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors

17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans

7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs

15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs

14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons