NBA. Boston Celtics pokonał San Antonio Spurs. Jak wypadł Sochan?

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs grali w Bostonie, gdzie musieli uznać wyższość najlepszej obecnie drużyny w NBA 98:117.

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 31 minut. W tym czasie zdobył pięć punktów i zanotował siedem zbiórek, cztery asysty, trzy przechwyty oraz jeden blok.

Pierwsza kwarta była wyrównana, a Celtics prowadzili po niej 30:25. W drugiej jednak odsłonie gospodarze zdobyli dwa razy więcej punktów od Ostróg (40:20) dzięki czemu uzyskali wysoką przewagę, której nie oddali do końca spotkania.

Zawodnicy Spurs mieli w tym meczu problemy ze skutecznością z dystansu (7/34), co pozwoliło Celtics na uzyskanie przewagi w zbiórkach (54:41). Gospodarze nie mieli też problemów z trafianiem rzutów trzypunktowych (18/38).

– Przegramy jeszcze kilka spotkań. Nie wygramy 47 meczów. Nie jest to teraz dla mnie najważniejsze i upewnię się, aby dla zawodników też nie było. Oczywiście, wszyscy lubimy wygrywać, ale najważniejsze, aby każdy walczył, rywalizował na określonym poziomie i realizował nasze założenia – przyznał po meczu trener Gregg Popovich.

Najlepszym graczem Spurs był Victor Wembanyama, który zdobył 27 punktów. 21 dorzucił Devin Vassell.

Dla Celtics najwięcej punktów zdobył Jayson Tatum – 24. 22 dodał Jrue Holiday, a 21 Jaylen Brown.

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Celtics

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

19/20 stycznia (noc z piątku na sobotę): Charlotte Hornets – San Antonio Spurs godz. 1:00

20/21 stycznia (noc z soboty na niedzielę): Washington Wizards – San Antonio Spurs godz. 1:00

22/23 stycznia (noc z poniedziałku na wtorek): Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs godz. 1:00

24/25 stycznia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder godz. 3:30