NBA. 14 punktów Sochana przeciwko Wolves

San Antonio Spurs

Minionej nocy San Antonio Spurs podejmowali Minnesota Timberwolves.

Po wyrównanej pierwszej połowie goście uzyskali przewagę po przerwie i wygrali 117:110.

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 30 minut. Zdobył 14 punktów (5/10 za 2, 1/1 za 3 i 1/2 za 1) i miał siedem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty.

Spurs zaczęli od prowadzenia 15:6. Wolves nie dali gospodarzom zwiększyć tego prowadzenia i do przerwy wygrywali różnicą dwóch punktów (56:54). Kluczowa okazała się trzecia kwarta, kiedy to goście wygrali 34:19 i prowadzili już 90:73.

Spurs w końcówce zmniejszyli straty do sześciu “oczek”, ale Wolves nie pozwolili sobie wyrwać wygranej.

– Jestem z nich dumny – powiedział po meczu trener Spurs o swoich zawodnikach. – Myślę, że wykonali dziś dobrą robotę. Minnesota to utalentowany i doświadczony zespół. Zespół, który ma plany na zdobycie mistrzostwa. Myślę, że nasi młodzi zawodnicy zagrali dziś dużo lepiej, niż w ostatnich meczach przeciwko Pacers i Knicks – dodał Gregg Popovich.

Najwięcej punktów dla Spurs zdobyli Victor Wembanyama i Devin Vassell – po 29.

Liderami Wolves byli KarlAnthony Towns (29 punktów i 12 zbiórek) oraz Anthony Edwards (28 punktów).

Skrót meczu SpursWolves

Nowy specjalny parkiet Spurs

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

12/13 listopada (noc z niedzieli na poniedziałek): San Antonio Spurs – Miami Heat godz. 01:00

14/15 listopada (noc z wtorku na środę): Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs godz. 01:30

17/18 listopada (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Sacramento Kings godz. 01:30

18/19 listopada (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies godz. 02:00