NBA. 13 punktów Sochana przeciwko New Orleans Pelicans. Ostrogi przegrały

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs rywalizowali z New Orleans Pelicans, którzy walczą o miejsce w czołowej szóstce Konferencji Zachodniej.

Ostrogi musiały uznać wyższość rywala i przegrały 106:121.

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 31 minut. Tym razem Polak zdobył 13 punktów, do czego dołożył również trzy zbiórki i cztery asysty.

Pomimo nieobecności Victora Wembanyamy, który odpoczywał z powodu problemów z biodrem, Ostrogi dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalom. W pierwszej kwarcie na wysokości zadania w ofensywie stawali Zach Collins i Cedi Osman, dzięki czemu wynik przez długi czas oscylował w granicach remisu (32:31).

Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej odsłonie (63:61). Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i powiększyli swoje prowadzenie do 13 punktów (84:71).

Spurs mieli jeszcze szanse na zniwelowanie strat i włączenie się do walki o wynik końcowy. Wówczas jednak CJ McCollumBrandon Ingram oraz Trey Murphy III, zdobywali ważne punkty dla Pelicans i ich przewaga wynosiła nawet 15 punktów (103:88). W ostatnich minutach trener Gregg Popovich desygnował do gry zawodników drugo i trzecioplanowych, którzy nie mieli już szansa na odmienienie losów spotkania.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Spurs był tej nocy Devin Vassell, autor 14 „oczek”. Po 12 punktów dołożyli Zach Collins i Julian Champagnie. Po stronie Pelicans dominował Jonas Valanciunas, autor double-double w postaci 24 punktów i 12 zbiórek.

– Drugą noc z rzędu gramy z zaangażowaniem, ale ciągle pojawiają się te same błędy – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Popovich, wskazując na straty swojego zespołu. Spurs popełnili ich aż 19. Szkoleniowiec wskazał, że to właśnie ten aspekt gry, a także nadmierna liczba przewinień, są „dwiema rzeczami, które muszą rozwiązać”.

Wejście w pomalowane i trafienie z półdystansu Sochana

Rzut z dystansu Jeremiego

Skrót meczu na oficjalnym kanale Spurs

Spurs czeka teraz kilka dni przerwy z uwagi na rozpoczynającą się finałową fazę turnieju wewnątrz sezonu. Do gry wrócą jednak jeszcze w trakcie trwania jego trwania. W dzień spotkań półfinałowych Ostrogi zmierzą się z Minnesota Timberwolves.

Przypomnienie najlepszych akcji Jeremiego z meczu przeciwko Hawks, kiedy to zdobył 33 punkty (nowy rekord kariery)

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

6/7 grudnia (noc ze środy na czwartek): Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs godz. 1:30

8/9 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Chicago Bulls godz. 2:30

11/12 grudnia (noc z poniedziałku na wtorek): Houston Rockets – San Antonio Spurs godz. 2:00

13/14 grudnia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00

15/16 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00