KONCERTY

Natalia Kukulska MTV Unplugged w Nowej Hucie. Kwiat Jabłoni gościnnie [ZDJĘCIA]

Koncertowa Polska

Natalia Kukulska jak wydaje się jest z nami od zawsze.

Sama przyznała, że zdarza jej się, że starsze od niej osoby mówią do niej, że się na niej wychowały.

A wszystko to przez to, że już w wieku dziecięcym z telewizyjnego okienka wyśpiewywała do nas piosenki o „Puszku Okruszku” czy o tym „Co powie tata”.

Tych utworów na bezprądowym koncercie w NCK nie było, ale piosenkarka zapoznała nas ze swoją całą dorosłą twórczością, począwszy od krążka „Światło” z 1996 roku, skończywszy na utworach z ostatniej EP’ki.

Gościnnie z artystką wystąpił Kwiat Jabłoni.

Na okoliczność tej trasy skład zespołu Natalii został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków.

Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszeliśmy Artura BooBoo Twarowskiego, a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła ) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici – Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski.

Jak zawsze w Nowohuckim Centrum Kultury koncert miał wspaniały klimat i oprawę.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button