TENIS

Narodowy Puchar Polski. Znamy finalistów turnieju tenisowego w Gdańsku

LOTOS PZT Polish Tour

W piątek poznaliśmy wszystkich finalistów gier singlowych. O zwycięstwo w pierwszym turnieju cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski zagrają Katarzyna Kawa z Anastazją Szoszyną oraz Kacper Żuk z Danielem Michalskim.

Notowana na 128. pozycji w zawodowym rankingu Kawa pokonała swoją imienniczkę, a zarazem partnerkę deblową Katarzynę Piter 6:3, 7:5. Warto podkreślić, że w drugim secie Piter prowadziła 5:3, ale do końca meczu nie zdołała wygrać już gema. W tym czasie, na sąsiednim korcie Szoszyna, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo, wyeliminowała najmłodszą półfinalistkę, 20-letnią Weronikę Falkowską 7:5, 6:3.

– Bardzo się cieszę, że są turnieje krajowe. Traktuję je bardzo poważnie: przygotowuję się, jestem w bardzo mocnym okresie treningowym. Kiedy zacznie się WTA Tour chcę być w naprawdę dobrej formie – powiedziała po wygranym półfinale Katarzyna Kawa.

W drabince panów doszło do spotkania dobrych znajomych, czyli rywalizacji Kacpra Żuka z Michałem Dembkiem, która to okazała się najbardziej emocjonującym pojedynkiem dnia. W kluczowej akcji meczu (przy stanie 3:2 w tie-breaku) smeczujący Dembek został oślepiony promieniami słonecznymi i popełnił prosty błąd. To zdecydowało o zwycięstwie zawodnika z Nowego Dworu Mazowieckiego, który wygrał 6:2, 1:6, 7:6(3) i awansował do finału gry pojedynczej mężczyzn.

Sobotnim przeciwnikiem Żuka będzie Daniel Michalski. Zawodnik warszawskiej Mery, zrewanżował się Pawłowi Ciasiowi za porażkę w ubiegłorocznym finale Mistrzostw Polski w Gliwicach pokonując go 1:6, 6:3, 6:3.

– Z Kacprem jesteśmy bardzo dobrymi kolegami. W kategoriach młodzieżowych zagraliśmy ze sobą kilkadziesiąt spotkań, w których to ja zawsze byłem deklasowany. Mój bilans poprawił się delikatnie po naszym ostatnim meczu, kiedy to udało mi się wygrać. Mam nadzieję, że finał będzie zacięty i pokażemy wiele ciekawych zagrań – powiedział Michalski na kilkanaście godzin przed finałem.

Na 20 czerwca zaplanowane zostały cztery spotkania. O godzinie 10:00, równolegle na dwóch kortach, rozpoczną się mecze o mistrzostwo gry pojedynczej kobiet i mężczyzn. Rywalizacja w finałach gry podwójnej rozpocznie się najwcześniej o 12:00.

finał kobiet: Katarzyna Kawa (1) – Anastazja Szoszyna (4)

finał mężczyzn: Kacper Żuk (1) – Daniel Michalski (2)

finał debla kobiet: Katarzyna Kawa/Katarzyna Piter (1) – Magdalena Fręch/Anastazja Szoszyna

finał debla mężczyzn: Szymon Walków/Kacper Żuk (1) – Karol Drzewiecki/Piotr Matuszewski (2)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button