POLSKA

Bitwa o wozy strażackie. Zaskakujący pomysł PiS na wybory prezydenckie

"Bitwa o wozy strażackie 2020" - jeden wóz strażacki na jedną gminę do 20 tys. mieszkańców w każdym województwie

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

Wiceminister Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendanta głównego KGPSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak (fot. MSWiA)

– W Polsce jest 16 tys. Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego 4,5 tys. OSP jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jest to profesjonalny system, do którego należą straże wyspecjalizowane i dobrze przygotowane do akcji gaśniczych.
Ochotnicze Straże Pożarne to ewenement w skali światowej, nigdzie na świecie nie ma takiego wolontariackiego systemu ochrony bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej i wzajemnej pomocy – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpiera straże pożarne, również Ochotnicze Straże Pożarne, w sposób znaczący i dynamiczny. W tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym. Warunkiem przekazania samochodów strażom pożarnym, było to, by samorząd włożył wkład własny w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie – kontynuował Sekretarz Stanu MSWiA.

Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP powiedział, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. – Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. W 2019 roku OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy – powiedział.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Trzeba za wszelką cenę odsunąć pisowskich bolszewików od władzy. Jak budyń przegra to rząd się rozsypie, więc w interesie każdego Polaka, któremu zależy na Ojczyźnie jest by pisowski bolszewik przegrał. Idźmy na wybory i głosujmy na nie-dupę.

  2. Wiecie co… to już się głowie nie mieści co zrobi pis, żeby po prostu przekupić ludzi. Dobre, dobre 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button