KONCERTY

„Najlepszy zespół na świecie” Black Country, New Road zagra w Warszawie

Black Country, New Road

Dla wielu zespołów dwa utwory to niewiele.

To punkt wyjścia lub zarys tego, co ma nadejść. Mimo to Black Country, New Road zaistniało już przy pierwszych singlach – „Athens, France” i „Sunglasses” z 2019 roku.

Zostali uznani przez The Quietus za „najlepszy zespół na świecie”, entuzjastycznie zrecenzowani w liczących się tytułach – od New York Times do The Guardian, pojawili się na okładce Loud & Quiet, zagrali sesję live dla BBC 6 Music, wyprzedali trasę w UK, w tym trzy koncerty w samym Londynie, znaleźli się w serii Echoes, produkowanej przez ARTE, wciśnięci pomiędzy Kim Gordon (Sonic Youth) i Eda O’Briena (Radiohead) i podpisali kontrakt z Ninja Tune. A to wszystko osiągnęli w ciągu zaledwie roku.

Muzycy grający razem w różnych konfiguracjach przez lata, jako Black Country, New Road, szybko odkryli, że ich rdzeniem jest głęboko zakorzenione poczucie harmonii i jedności. Niektórzy członkowie sięgają czasów, gdy byli kolegami z klasy, niektórzy dzielili mieszkania, podczas gdy inni studiowali razem na uniwersytecie. Spędzone wspólnie lata stworzyły spójnego ducha i głęboką więź, która znajduje odzwierciedlenie w zespołowej kreatywności. Ich występy na żywo od początku zyskują status „must see” wśród fanów wschodzącej sceny, skupiającej się wokół osławionego klubu Windmill w południowym Londynie, który dał początek wielu ich muzycznym rówieśnikom, takim jak Fat White Family czy Squid.

Pomimo tego, że zespół wydaje się być w pełni uformowany i pełen niekończącego się napięcia, łączącego post-rocka z post-punkiem i jazzowymi odniesieniami, ich debiutancka płyta wydaje się być wynikiem nieustającej ewolucji grupy. „Bardzo dojrzeliśmy, odkąd nagraliśmy te dwa pierwsze utwory” – mówi saksofonista Lewis Evans. Ostatecznie album jest idealnym obrazem zespołu i całej ich energii, a jednocześnie wyraźnie to dzieło osób, które nie są zainteresowane powtarzaniem, jednonutowym podejściem lub pozwalaniem na twórczą stagnację. To dźwiękowa kapsuła czasu, której w jakiś sposób udaje się połączyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Black Country, New Road | 10 listopada 2021 r. | Klub Hydrozagadka | Warszawa

Cena: 65 PLN

Wejście: 19:00

Koncert: 20:00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button