MUZYKA

Nagrodzona Emmy aktorka Dove Cameron z debiutanckim albumem

„Alchemical: Volume 1”

Topowa piosenkarka, autorka tekstów oraz nagrodzona Emmy aktorka – Dove Cameron – nareszcie prezentuje pierwszą część niecierpliwie wyczekiwanego debiutanckiego albumu.

Przed Wami „Alchemical: Volume 1”.

Na kilka dni przed premierą krążka Dove podzieliła się kinowym teledyskiem do singla „Sand”. Jak mówi artystka, piosenka inspirowana jest „doświadczeniem w związku, w którym świadomie oddajesz komuś całego siebie, choć wiesz, że druga strona nie zrobi dla ciebie tego samego. Już na samym początku związku widzisz jego koniec, ale mimo to decydujesz się w to brnąć i poświęcić dla tej osoby wszystko, co się da”. Utwór powstał we współpracy z jej przyjaciółmi-współpracownikami Monsters & Strangers i Michaelem Pollockiem.

Zapadająca w pamięć ballada „Sand” doskonale wpasowuje się w klimat albumu. Wykorzystując esencję alchemii, Dove zabiera nas w pełną transformacji podróż – artystka nie tylko przekształca tragedię w sztukę, ale i tworzy muzykę, która inspiruje, wzmacnia i uzdrawia jej słuchaczy.

Aby uczcić premierę, Dove zaplanowała dwa występy w specjalnych pop-upach. Pierwszy z nich miał miejsce w poniedziałek w Nowym Jorku (Sultan Room), a drugi odbędzie się w środę w Los Angeles (Masonic Lodge w Hollywood Forever).

Dove komentuje premierę albumu:

– «Alchemical: Volume 1» to raport z pustki, jaka towarzyszyła moim osobistym doświadczeniom z miłością, seksem, stratą, traumą, ciemnością, a ostatecznie transformacją i uzdrowieniem. Mam nadzieję, że usłyszycie w nim samych siebie i wspólnie będziemy mogli przeżyć te momenty.

Szczególnie godne uwagi utwory z albumu to chociażby „Lethal Woman”, „Breakfast” czy przebój „Boyfriend”, który pokrył się platyną oraz zajął imponujące 2. miejsce na liście US Top 40 Pop Chart Billboardu i znalazł się w Top 20 listy Hot 100.

Dove Cameron ma już prawie 50 milionów obserwujących na Instagramie, 1,9 miliona na Twitterze i 12,4 miliona na TikToku. Jako artystka o niezwykłej wizji zyskuje jeszcze więcej uwagi, odkąd wydała właśnie przebój „Boyfriend”. Noir-popowy kawałek szybko stał się ukochanym queerowym hymnem i zgromadził ponad miliard streamów.

Dove Cameron (fot. org.)

Po wydaniu „Boyfriend” przyszła pora na singiel „Breakfast” – ważny statement na temat nierówności płci, dynamiki władzy i cielesnej autonomii. Fani i krytycy byli jednogłośni, jeśli chodzi o singiel „Bad Idea”, podobnym sukcesem cieszył się także utwór „Girl Like Me” (nowa odsłona hitu „Girl Like You” Edwyna Collinsa z 1994 roku).

Niedawno artystka podzieliła się zmysłową balladą z Khalidem – „We Go Down Together” zgromadził już ponad 73 mln streamów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button