POLSKA

Naczelny Poczty Polskiej Jacek Sasin z medalem za zasługi

Dzień Łącznościowca 2022

Wicepremier Jacek Sasin, nazywany „Naczelnym Poczty Polskiej” uczestniczył w obchodach święta PP, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

– Poczta Polska jest dziś podmiotem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Z tego względu chcemy, by utrzymała ona pozycje największego operatora pocztowego w kraju – mówi wicepremier podczas obchodów Dnia Łącznościowca.

Minister aktywów państwowych został odznaczony Medalem Honorowym Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta przyznawanym za szczególne zasługi dla tej instytucji.

Wg PiS rozwój tej spółki nieustannie leży w interesie Polski. Posiada ona placówki w całym kraju i jest ważnym elementem struktury krytycznej państwa. Jest jedynym operatorem świadczącym usługi na terenie całego kraju. By móc sprostać obecnym wyzwaniom rynkowym realizuje wiele inwestycji. W 2021 r. spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości 190 mln zł. Dzięki tym środkom możliwa jest realizacja projektu „Architektury Sieci Logistycznej”, który umożliwi sfinansowanie planowanych od lat, niezbędnych inwestycji. Centra logistyczne zostaną poddane modernizacji, co przyczyni się do lepszej obsługi rynku e-commerce. Poczta Polska zyska najnowocześniejszy park maszynowy w kraju. Z punktu widzenia Skarbu Państwa inwestycja w modernizację architektury logistycznej jest kluczowym celem strategicznym. W latach 2021-2025 przeznaczy na ten cel ok. 760 mln zł. Poczta Polska jest obecnie największym pracodawcą w kraju. Zatrudnia ok. 80 tys. osób.

– Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych chcemy, by Poczta Polska była liderem w nowoczesnym podejściu do realizacji usług, a także by ciągle utrzymała pozycję największego operatora pocztowego na rynku – podkreśla Jacek Sasin.

Wicepremier wraz z prezesem Poczty Polskiej Krzysztofem Falkowskim podczas uroczystości wręczyli 24 odznaczenia „Zasłużony dla Łączności” oraz 12 odznak „Profesjonalny Pracownik Poczty Polskiej”.

– Gratuluję wszystkim odznaczonym osobom. Nie mam wątpliwości, że przed Pocztą Polską są lata sukcesów i dynamicznego rozwoju. Potrzeba tu również Państwa doświadczenia, wiedzy i współpracy. Wierzę, że Polacy mogą na nią liczyć – dodaje szef MAP.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button