POLSKA

Myślał, że potrącił psa. Pijany kierowca zostawił ranną kobietę

Potrącił nastolatkę, był nietrzeźwy

Zielonogórscy policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia, do którego doszło na ul. Batorego.

37-letni mężczyzna po wypadku odjechał, nie udzielając pieszej pomocy. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy – miał 2,5 promila.

18 listopada ok. godz. 16 na wyznaczonym przejściu dla pieszych na ul. Batorego potrącona została przez kierującego samochodem marki volkswagen Passat, 32-letnia kobieta. Sprawca nawet się nie zatrzymał i nie udzielił kobiecie pomocy, a o zdarzeniu poinformowali policjantów świadkowie. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kierującym, który spowodował wypadek okazał się 37-letni mężczyzna, mieszkaniec Zielonej Góry. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila. Na pytanie dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając ranną kobietę, wyjaśnił policjantom, że nie był świadomy tego co się stało. Myślał, że potrącił psa.

37-letni mężczyzna został zatrzymany, zaraz po tym gdy zgłosił się do komendy. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Potrącił nastolatkę, był nietrzeźwy i odpowie przed sądem – kolejne potrącenie

Prawie promil alkoholu w organizmie miała 33-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, którego zatrzymano w związku z potrąceniem 12-letniej dziewczyny na przejściu dla pieszych, znajdującym się na ulicy Wawerskiej w Józefowie. Nastolatka wracała do domu ze swoją 8-letnią siostrą. Na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach. Nietrzeźwy trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a później usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych, w Józefowie, na ulicy Wawerskiej. Osobowe volvo potrąciło tam młodą dziewczynę.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z prewencji, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego.

Okazało się, że osobówka, którą kierował 33-latek z powiatu otwockiego, uderzyła w nastolatkę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Niebezpiecznej konfrontacji z osobowym autem uniknęła natomiast 8-letnia siostra poszkodowanej, która również znajdowała się na przejściu.

Poszkodowana miała 12 lat i była mieszkanka Józefowa. Doznała ogólnych potłuczeń i trafiła do szpitala na badania.

Policjanci zbadali alkomatem kierowcę volvo. Urządzenie pokazało wynik, świadczący o tym, że był nietrzeźwy i miał prawie promil alkoholu w organizmie.

33-latka zatrzymano i przewieziono do komendy, osadzając go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, kiedy już wytrzeźwiał, doprowadzono go na policyjne przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut karny jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie się karze.

Apelujemy o rozsądek, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Dotkliwe kary, utrata uprawnień, już samo to powinno wzbudzić w kierowcach poczucie odpowiedzialności.

Pamiętajmy, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni respektować ustalone przez prawo normy i standardy bezpieczeństwa.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button