KRAKÓW

MSZ podarowało dla samorządu Małopolski… limuzynę

Samochód przyjechał z Paryża do Krakowa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych doceniło międzynarodową aktywność Samorządu Województwa Małopolskiego.

W ramach dobrej współpracy, m.in. na rzecz potrzeb związanych z organizacją Igrzysk Europejskich 2023, samorząd regionu otrzymał reprezentacyjną limuzynę – Mercedesa-Benz Klasy S – którą Marszałkowi Województwa Małopolskiego przekazało Stałe Przedstawicielstwo RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu.

9-letni luksusowy pojazd marki Mercedes-Benz, reprezentujący ekskluzywną klasę S, był wykorzystywany do tej pory w ramach zadań związanych z funkcjonowaniem misji dyplomatycznej. Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym, a jedyny koszt związany z jego pozyskaniem przez samorząd regionu wiązał się z opłaceniem akcyzy i przejazdem z Paryża do Krakowa.

9-letni Mercedes-Benz, klasy S (fot. UMWM)

– Limuzyna prezentuje się wspaniale. Ale też ranga organizowanych w Małopolsce wydarzeń, w tym przygotowywanych Igrzysk Europejskich, wymaga odpowiedniej oprawy. Dziękuję Ministerstwu Spraw Zagranicznych za ten bardzo życzliwy, mający wymierną wartość gest. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Profesora Aleksandra Surdeja, Ambasadora RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu – mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

– Pan Ambasador Profesor Aleksander Surdej, znakomity dyplomata, ekonomista, jak również nasz krajan, Małopolanin, doskonale zna wagę i skalę zadań związanych z przygotowaniami do tak wielkiego i prestiżowego wydarzenia sportowego jakim są Igrzyska Europejskie. Cieszę się, że nasza aktywność w tym względzie jest dostrzegana i zostaje doceniona także w ten sposób. To dobry znak na najbliższą przyszłość – zaznacza marszałek Witold Kozłowski.
(UMWM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button