PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

MŚ w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Koniec marzeń o ćwierćfinale. Porażka Polek z Dunkami

The 26th IHF Women's World Championship

Reprezentacja Polski kobiet przegrała z Danią (22:32) w drugim meczu fazy zasadniczej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023.

Zatem straciła szanse na awans do ćwierćfinału czempionatu globu. W ostatnim meczu turnieju biało-czerwone zmierzą się z Rumunią (w poniedziałek 11 grudnia o godz. 18.00).

Polska – Dania 22:32 (12:15)

Polska: Płaczek, Zima – Zimny, Galińska 3, Kobylińska 1, Balsam 4, Matuszczyk 3, Górna, Tomczyk, Rosiak 6, Urbańska 2, Michalak, Kochaniak-Sala, Uścinowicz, Masna, Nocuń 3

Dania: Toft, Reinhardt – S. Iversen 3, Hageso 2, A. M. Hansen 4, Heindahl 2, Haugsted 1, A. U. Hansen 1, Jorgensen 5, Jensen 5, Burgaard 4, Petersen 2, Hojlund 1, Friis 1, R. Iversen 1, Halilcevic

Przed startem sobotniego spotkania zarówno Polska, jak i Dania, w grupowej tabeli fazy zasadniczej MŚ 2023 zgromadziły po cztery punkty. Zwycięstwo gospodyń miało zapewnić Dunkom awans do ćwierćfinału. Triumf Polek z kolei mógł dać biało-czerwonym prawdziwe pole position do wywalczenia promocji w ostatniej rundzie gier. Ewentualna przegrana naszej kadry miała oznaczać jednak pożegnanie się z marzeniami o awansie do ćwierćfinału.

Zadanie, które w sobotni wieczór czekało reprezentantki Polski, można było przypisać do grona tych najtrudniejszych. Po drugiej stronie parkietu stanęły bowiem nie tylko gospodynie turnieju wspierane przez kilkadziesiąt tysięcy gardeł w Boxen w Herning, ale zarazem brązowe medalistki mistrzostw świata sprzed dwóch lat i druga drużyna Europy.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem biało-czerwone zapewniały, że “wierzą w dobry wynik w meczu z Danią i będą walczyć w każdej akcji jako cały zespół”. Trener Arne Senstad zdecydował się za to na jedną zmianę w składzie. Mariolę Wiertelak w meczowym protokole zastąpiła Aleksandra Zimny.

Dunki, podrażnione czwartkową porażką z Japonią (26:27), od pierwszej minuty sobotniej rywalizacji emanowały wielką determinacją.

Ostateczna różnica między zespołami sięgnęła dziesięciu goli (32:22). Tytułem MVP spotkania wyróżniona Trine Ostergaard Jensen, autorka pięciu bramek.

Tym samym reprezentacja Polski straciła szanse na awans do ćwierćfinału i w poniedziałkowym meczu z Rumunią (o godz. 18.00) zagra o trzecie miejsce na koniec fazy zasadniczej i utrzymanie szans na udział w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button