BIEGIREPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIEZIMOWE

MŚ w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Terminarz i program. Skład reprezentacji Polski

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbywają się co dwa lata.

Tym razem imprezę tę zaplanowano w Oberstdorfie.

Wcześniej w tej niemieckiej miejscowości zawodnicy rywalizowali w 1987 i 2005 roku.

Oczywiście liczymy na medale w skokach narciarskich.

W 42. edycji rozegrane zostaną zawody w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

23-osobowa reprezentacja Polski powalczy w 24 konkurencjach medalowych.

Biało-czerwoni zdobyli na MŚ w narciarstwie klasycznym 28 medali, tj. dziesięć złotych, siedem srebrnych oraz jedenaście brązowych.

W konkursie indywidualnym na normalnej skoczni złota będzie bronić Dawid Kubacki, a Kamil Stoch srebra.

MŚ Oberstdorf 2021. Skład reprezentacji Polski

biegi narciarskie: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka; Dominik Bury, Maciej Staręga, Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Kacper Antolec

kombinacja norweska: Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

skoki narciarskie: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Joanna Szwab, Nicole Konderla; Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

PROGRAM I TERMINARZ MŚ OBERSTDORF 2021

Czwartek, 25.02.2021

11:30 BIEGI – sprint techniką klasyczną kobiet i mężczyzn

17:00 – konkurs indywidualny – kobiety (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

Piątek, 26.02.2021

10:15 KOMBINACJA – konkurs mężczyzn na skoczni HS 106 (1. część)

16:00 KOMBINACJA – bieg mężczyzn na 10 km (2. część)

17:15 – konkurs drużynowy – kobiety (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

Sobota, 27.02.2021

10:00 KOMBINACJA – konkurs kobiet na skoczni HS 106 (1. część)

11:45 BIEGI – bieg łączony kobiet 2×7,5 km

13:30 BIEGI – bieg łączony mężczyzn 2×15 km

15:30 KOMBINACJA – bieg kobiet na 5 km (2. część)

16:30 – konkurs indywidualny mężczyzn: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

Niedziela, 28.02.2021

10:00 KOMBINACJA – konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni HS 106 (1. część)

13:00 BIEGI – sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet i mężczyzn

15:00 KOMBINACJA – bieg drużynowy 4×5 km mężczyzn na skoczni HS 106 (2. część)

17:00 – konkurs drużyn mieszanych (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

Wtorek, 02.03.2021

13:15 BIEGI – 10 km stylem dowolnym kobiet

Środa, 03.03.2021

13:15 BIEGI – 15 km stylem dowolnym mężczyzn

17:15 – konkurs indywidualny – kobiety (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

Czwartek, 04.03.2021

11:00 KOMBINACJA – konkurs mężczyzn na skoczni HS 137 (1. część)

13:15 BIEGI – sztafeta 4×5 km kobiet

15:15 KOMBINACJA – bieg mężczyzn na 10 km (2. część)

17:30 – kwalifikacje – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

Piątek, 05.03.2021

13:15 BIEGI – sztafeta 4×10 km mężczyzn

17:00 – konkurs indywidualny – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

Sobota, 06.03.2021

10:00 KOMBINACJA – konkurs drużynowy w sprincie mężczyzn na skoczni HS 137 (1. część)

12:30 BIEGI – 30 km techniką klasyczną kobiet

15:00 KOMBINACJA – bieg 2×7,5 km w sprincie mężczyzn (2. część)

17:00 – konkurs drużynowy – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

Niedziela, 07.03.2021

13:00 BIEGI – 50 km techniką klasyczną mężczyzn

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button