CIEKAWOSTKI

Mount Everest. Skialpinista Andrzej Bargiel rozpoczął atak szczytowy. Musiał zawrócić

Summit attack

W środę (28/09) Andrzej Bargiel rozpoczął się rozłożony na 3-4 dni atak szczytowy.

W tym dniu dotarł do obozu 2.

29 września około godz. 2:00-3:00 rano czasu lokalnego Andrzej Bargiel wyruszył wraz z Januszem Gołąbem z obozu drugiego do obozu 4, gdzie udało im się dotrzeć przy silnym wietrze. Jednak silne podmuchy wiatru powyżej 70 km/h uniemożliwiły rozbicie namiotu w C4. W związku z tym zapadła decyzja o wstrzymaniu ataku szczytowego i zejściu do C2, z możliwością zatrzymania się w C3, w celu podjęcia kolejnej próby ataku w piątek, gdyby warunki pogodowe na to pozwoliły.

Niestety póki co warunki pogodowe nie pozwoliły na ponowne wyjście w stronę szczytu. Team zostaje dziś na noc w obozie 2 i jutro podejmie decyzję o ewentualnej kontynuacji ataku szczytowego, która jeśli prognoza pogody się potwierdzi będzie możliwa w niedzielę / poniedziałek.

Mount Everest. Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

#EVERESTSKICHALLENGE

25 sierpnia 2022 r. Andrzej Bargiel wyruszył z powrotem do Himalaje na swoją najnowszą wyprawę #EVERESTSKICHALLENGE będącą częścią projektu HIC SUNT LEONES. To druga próba zrealizowania wyzwania przez Andrzeja Bargiela – zdobycia wierzchołka i zjechania na nartach z najwyższego szczytu Ziemi – Mount Everest (8849 m n.p.m.) bez użycia dodatkowego tlenu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button