FESTIWALEKONCERTY

Monachium. SUPERBLOOM Festival 2023 na różowo. Ava Max, Sam Fender, The Blaze i inni

Festiwale na świecie

Nie tylko przyszłość, ale także SUPERBLOOM będzie w tym roku różowa.

Oprócz odnoszącego sukcesy artysty Petera Foxa, festiwal ogłosił inne gwiazdy, takie jak Ava Max, Sam Fender, Trettmann, Aitch, The Blaze, RAYE, Wilhelmine i $OHO BANI. Dołączą oni do już potwierdzonych artystów z najwyższej półki, takich jak Imagine Dragons, Martin Garrix, Ellie Goulding, Marteria, Badmómzjay, Zara Larsson, Ofenbach, AURORA czy Lost Frequencies i uzupełniają tegoroczny festiwalowy line-up.

Martin Garrix (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

W dniach 2 i 3 września 2023 r. teren Parku Olimpijskiego i Stadionu Olimpijskiego w Monachium ponownie zmieni się w spektakularny świat wrażeń SUPERBLOOM z krajowymi i międzynarodowymi artystami, podcasterami i licznymi doświadczeniami obszary. Już w 2022 roku SUPERBLOOM Festival był w stanie przekonać swoją całkowicie wyprzedaną pierwszą edycją, a nawet zapewnił sobie tytuł „Best New Festival” na „European Festival Awards” tą edycją. Również w tym roku na gości czeka wyjątkowe i wieloaspektowe potpourri muzyki, performansu, podcastów, warsztatów i tańca.

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono już szereg zespołów, takich jak pop-rockowy zespół Imagine Dragons, weterani rapu Marteria, brytyjska piosenkarka pop Ellie Goulding i Badmómzjay, który został uznany za najlepszego debiutanta roku. Skład SUPERBLOOM 2023 został teraz rozszerzony o wielu krajowych i międzynarodowych muzyków oraz podcasterów.

Koncert Lost Frequencies (fot. Artur Rakowski / Kronika24.pl)

Peter Fox – dla którego przyszłość jest różowa – powraca na festiwalową scenę jako artysta solowy po 15 latach z nowym albumem. Odnoszący sukcesy raper Trettmann w końcu po przerwie znów gra na festiwalach.

W tłumie SUPERBLOOM występują również urodzona w Albanii amerykańska gwiazda muzyki pop Ava Max oraz gwiazda TikTok i debiutantka Nessa Barrett. Brytyjska artystka RAYE, która niedawno osiągnęła pierwsze miejsce na brytyjskich listach przebojów swoim światowym przebojem „Escapism”, jest także jednym z głównych punktów tegorocznej edycji, podobnie jak trap beaty berlińskiego makko. Brytyjczyk Sam Fender, a także La Comitiva wraz z piosenkarzem i autorem tekstów Erlendem Øye, znanym również jako szef zespołu The Whitest Boy Alive i członek popowego duetu, dostarczają energiczny i porywający indie rock Kings of convenience.

Aurora (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Z kolei paryski duet The Blaze tworzy atmosferę, której dźwięki odtwarzają mieszankę muzyki dub, house i pop. Na scenie pojawia się także internetowa sensacja i muzyk TALK, który oprócz naładowanych emocjami piosenek używa również swojego mocnego głosu dla społeczności LGBTQIA+. Inteligentne teksty i uduchowiony wokal dostarcza Olivia Dean, która w swojej muzyce porusza tematy miłości i separacji.Inni potwierdzeni wykonawcy SUPERBLOOM 2023 to niemieccy artyści Mayberg, $OHO BAŃI, Jeremias, Wilhelmine, a także Dilla i norweski SKAAR.

Więcej

W ramach wydarzenia ogłoszono kilka nowości i atrakcji nadchodzącej edycji, w tym kilka nowości na terenie festiwalu: W tym roku Scena NeoNeo łączy się z BloomStage, która wcześniej znajdowała się pod dachem, tworząc wspólną scenę plenerową. Festiwal wkracza również na nowe tereny ze strefą dla dzieci MiniBloom i współpracuje z bezpłatnym i zewnętrznym festiwalem – programem wakacyjnym w Monachium LiLaLu i Johanniter, tuż obok miejsca festiwalu SUPERBLOOM. Wspólnie pracują nad zabawnym programem dla najmłodszych gości festiwalu. Oprócz muzycznych atrakcji, takich jak Imagine Dragons, Peter Fox i Ellie Goulding, dyrektor festiwalu Fruzsina Szép jest zadowolona z zaangażowania obrońcy praw człowieka Düzena Tekkala, który w tym roku wystąpi w ślad za Tupoką Ogette i wygłosi swoje przemówienie na scenie olimpijskiej: „ Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dać Düzen Tekkal i jej pracę z HÁWAR.help miejsce na naszej głównej scenie – kwestie praw człowieka są również mocno zakorzenione w filozofii i festiwalowym DNA.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button