PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Gdynia gospodarzem ceremonii losowania

Mistrzostwa Świata FIFA U-20

W Polsce zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata FIFA U-20.

W maju i czerwcu 2019 roku młodzieżowi piłkarze zagrają oprócz w Gdyni także w Tychach, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Łodzi i Lublinie.

Ceremonia losowania Mistrzostw Świata FIFA U-20 odbędzie się 24 lutego 2019 roku w Gdyni.

Zaledwie dwa lata po Mistrzostwach Europy UEFA EURO U-21 Polska 2017, w Trójmieście ponownie rozbłysną gwiazdy – na murawę Stadionu Miejskiego wybiegną najlepsi młodzi piłkarze świata.

Mistrzostwa świata do lat 20 nazywane są „fabryką talentów”. Świadczą o tym nie tylko słowa, ale również liczby. Jak dotąd blisko 700 piłkarzy, którzy wystąpili w tym turnieju, jako dorośli zawodnicy zagrali na mundialu. W tym gronie znaleźli się tacy wirtuozi futbolu jak: Diego Maradona, Lionel Messi czy Sergio Aguero.

Do tej pory udział w imprezie zapewniły sobie reprezentacje: Tahiti, Nowej Zelandii, Włoch, Portugalii, Ukrainy, Francji oraz Norwegii. Pewni występu, jako gospodarze, są również Polacy. Stawkę 24 finalistów uzupełnią przedstawiciele Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej, których poznamy w późniejszym terminie.

Gdynia Arena, w której odbędzie się ceremonia losowania, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Mecz otwarcia odbędzie się 23 maja 2019 roku, zaś finał zaplanowano na 15 czerwca 2019 roku.

W turnieju tym, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią po 4 uczestników z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Strefy CONCACAF.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata odbywają się co 2 lata od 1977 roku. Pierwszy turniej został zorganizowany w Tunezji, z kolei ostatnie trzy imprezy mistrzowskie odbyły się w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017). Polska będzie dopiero piątym europejskim gospodarzem Mistrzostw.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button