SPORTY WALKI

Mistrzostwa Świata 2021 w Oslo. Polski zapaśnik Murad Gadzhiev powalczy o złoto!

Mistrzostwa Świata 2021 w zapasach

Przed nami kolejny dzień rozgrywanych w norweskiej stolicy zapaśniczych mistrzostw świata.

Dzisiaj, 5 października zobaczymy cztery polskie reprezentantki i walczącego w finale czempionatu Murada Gadzhieva (zapasy w stylu wolnym). Roksana Zasina, która uległa we wczorajszym ćwierćfinale (0:3) Japonce Tsugumi Sakurai dostała szansę w repasażu, ponieważ zawodniczka z kraju kwitnącej wiśni pewnie awansowała do finału. Przeciwniczką Polki była aktualna mistrzyni świata juniorek, Ukrainka Oleksandra Khomenets.
Niestety Zasina w pojedynku repasażowym 55 kg przegrała na punkty (6:8) z Khomenets i odpadła z turnieju.

Katarzyna Krawczyk w pojedynku 1/8 finału, kategorii 53 kg serią efektownych rzutów pewnie punktuje (10:0) Amerykankę Amy Ann Fearnside. W ćwierćfinale MŚ zmierzy się z aktualną mistrzynią świata juniorek Szwedką Emmą Malmgren.

Polska reprezentantka Katarzyna Krawczyk w pojedynku 1/4 finału, kategorii 53 kg pokonuje przez położenie na łopatki aktualną mistrzynię świata juniorek Szwedkę Emme Malmgre. W serii popołudniowej w pojedynku o finał światowego czempionatu zmierzy się z mistrzynią Japonii Akari Fujinami.

Dzisiaj wieczorem o złoty medal w kategorii 70 kg Murad (Magomedmurad) Gadzhiev AKS Piotrków Trybunalski zmierzy się z Ernazarem Akmatalievem.

Polski reprezentant Murad Gadzhiev po raz drugi w karierze walczyć będzie w finale światowego czempionatu. W 2017 roku w Paryżu, w walce tytuł mistrzowski przegrał z Gruzinem Iakobishvili, którego w norweskiej stolicy ograł niczym profesor zapasów. Zawodnik AKS Piotrków Trybunalski w drodze do finału musiał stoczyć cztery pojedynki:

Q – Nicolae Cojocaru (GBR) 9:0
1/8 – Carlos Eduardo Romero Millaqueo (CHI) 15:4
1/4 – Zurabi Iakobishvili (GEO) 4:1
1/2 – Turan Bayramov (AZE) 4:2

Nasz reprezentant w walce o tytuł mistrzowski zmierzy się z Kirgizem, Ernazarem Akmatalievem, który w ćwierćfinale ograł irańskiego mistrza świata juniorów, a w półfinale pokonał silnego Rosjanina.

W historii polskich zapasów stylu wolnego mieliśmy sześciu zawodników, którzy stawali na drugim stopniu podium MŚ. Oprócz Murada byli to: Paweł Kurczewski (1971), Władysław Stecyk (1977), Marian Skubacz (1981), Adam Sandurski (1982, 1983) oraz Marek Garmulewicz (1998).

Ten przesympatyczny sportowiec stoi więc przed ogromną szansą przejścia do historii polskich zapasów jako pierwszy Mistrz Świata Seniorów w zapasach w stylu wolnym.

4 października w pojedynku o brązowy medal kategorii 65 kg masz aktualny wicemistrz Europy Krzysztof Bieńkowski Atletyczny Klub Sportowy Białogard – zapasy styl wolny przegrał na punkty 1:4 z reprezentantem Kirgistanu, Alibekiem Osmonovem i zajął 5. miejsce na świecie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button