INNEKOLARSTWOLEKKOATLETYKA

Mistrzostwa Europy w Monachium. Cztery biało-czerwone medale we wspinaczce. Kolejny brąz w kolarstwie torowym

Multidyscyplinarne mistrzostwa Europy 2022

W Monachium odbywają się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy.

Aleksandra Mirosław została mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej na czas.

Co ciekawe pozostałe Polki także stanęły na podium. Aleksandra Kałucka została wicemistrzynią, a po brąz sięgnęła jej siostra Natalia. Zaś Marcin Dzieński wywalczył srebro.

Torowe Mistrzostwa Europy

Trzeci medal Torowych Mistrzostw Europy stał się faktem.

Daria Pikulik sięgnęła po brązowy medal w konkurencji omnium!

Złoto zdobyła Włoszka Rachele Barbieri, a srebro Francuzka Clara Copponi.

Haratyk piąty, Bukowiecki szósty w finale pchnięcia kulą

W pierwszej wieczornej sesji mistrzostw Europy w Monachium piąte miejsce w finale pchnięcia kulą zajął Michał Haratyk, a szósty był Konrad Bukowiecki. Na półmetku rywalizacji dziesięcioboistów piąty jest Paweł Wiesiołek.

Broniący tytułu Michał Haratyk zaczął finałowy konkurs od próby na 20.39, później miał dwa niemierzone pchnięcia. Na początku wąskiego finału poprawił się na 20.85 i przesunął się na piąte miejsce. Lokatę tą niejako przypieczętował pchnięciem z szóstej serii, w której uzyskał 20.90.

Konrad Bukowiecki na półmetku był piąty z wynikiem z pierwszej kolejki – 20.56. Dwie pozostałe próby miał wyraźnie słabsze – 19.30 oraz 19.99. W drugiej części konkursu zawodnik ze Szczytna ponownie zaczął pchać ponad 20 metrów uzyskując 20.02 oraz 20.74, ale Haratyk zepchnął go o jedno oczko – na szóste miejsce, na którym ostatecznie zakończył zmagania.

Wygrał Chorwat Filip Mihaljević (21.88) przez Serbem Arminem Sinancevicem i Czechem Tomasem Stankiem.

Bez problemu do półfinału biegu na 400 metrów awansowała Iga Baumgart-Witan. Polka walcząca na ostatniej prostej z Francuzką Amandine Brossier uzyskała najlepszy czas w sezonie – 51.09. To drugi wynik w karierze zawodniczki BKS-u Bydgoszcz.

Michał Rozmys od początku biegu eliminacyjnego na 1500 metrów trzymał się na czele stawki. Na pół okrążenia przed metą Polak wyraźnie przyspieszył, oderwał się od stawki i z bezpieczną oraz wyraźną przewagą wygrał, osiągając czas 3:36.37.

Paweł Wiesiołek i Ewa Swoboda we wtorek mają największe szanse na medale.