PIŁKA RĘCZNA

Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych 2022. Skład polskiej kadry, terminarz

EHF EURO 2022

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet rozpoczną się 4 listopada.

Polki w grupie D zmierzą się z Hiszpanią, Niemkami i współgospodarzem Euro – Czarnogórą.

Podczas EHF EURO 16 drużyn rozpocznie rywalizację na parkietach w Słowenii, Macedonii Północnej i Czarnogórze.

Fazę grupową uczestnicy turnieju rozpoczną w Stožice Arena w Lublanie (grupa A) i Celje’s Zlatorog Arena (grupa B), a także w stolicach Macedonii Północnej i Czarnogóry, Skopje z Boris Trajkovski Arena (grupa C) i Podgoricy z Morača Arena (grupa D).

Polki rywalizację na Euro rozpoczną 5 listopada w Podgoricy.

Norweżki wygrały osiem edycji, w tym tę w 2020 roku.

Terminarz ME 2022, grupa D:

5 listopada:

Czarnogóra – Hiszpania (18.00)

Polska – Niemcy (20.30)

7 listopada:

Niemcy – Czarnogóra (18.00)

Hiszpania – Polska (20.30)

9 listopada:

Polska – Czarnogóra (18.00)

Niemcy – Hiszpania (20.30)

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodniczki kadry narodowej kobiet na EHF EURO 2022 następujący cykl akcji szkoleniowych:

03-21.11.2022 r. Podgorica (MNE) – Finały Mistrzostw Europy

Zawodniczki:

  1. Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
  2. Andruszak Joanna – MKS Lublin S.A./ od 31.10.2022/
  3. Balsam Magda – TuS Metzingen (GER)
  4. Galińska Emilia – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  5. Kobylińka Monika – Brest Bretagne Handball (FRA)
  6. Kochaniak-Sala  Karolina – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  7. Łabuda Aneta – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  8. Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  9. Matuszczyk Sylwia – EUROBUD JKS Jarosław
  10. Michalak Daria – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  11. Nocuń Dagmara – TuS Metzingen (GER)
  12. Nosek Natalia – ESBF Besancon (FRA)
  13. Olek Aleksandra – KPR Gminy Kobierzyce
  14. Płaczek Adrianna – Nantes AH (FRA)
  15. Rosiak Aleksandra – Krim Mercator Ljubljana (SLO)
  16. Tomczyk Aleksandra – KPR Gminy Kobierzyce – od 31.10.2022
  17. Wiertelak Mariola – KPR Gminy Kobierzyce
  18. Zima Barbara – MKS Zagłębie Lubin S.A.

Zawodniczki rezerwowe:

  1. Kordowiecka Weronika – EUROBUD JKS Jarosław
  2. Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  3. Niewiadomska Julia – SV Union Halle-Neustadt
  4. Więckowska Magda – MKS Lublin S.A.
  5. Ważna Zuzanna – KPR Gminy Kobierzyce
  6. Dorsz Aleksandra – EUROBUD JKS Jarosław
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button