SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy 2022 w zapasach. Polacy z 9 medalami

Budapeszt

W małym finale kategorii 62 kg, Natalia Kubaty wygrała przez przewagę techniczną (10:0) z brązową medalistką ostatnich ME U-23, reprezentantką Turcji Yagmur CAKMAK.

Zdobywa swój pierwszy w dorosłej karierze medal ME. Natalka dekadę temu, jako kadetka wywalczyła również brązowy krążek europejskiego czempionatu.

BRĄZOWA CHEŁMIANKA

W małym finale kategorii 53 kg, Katarzyna Krawczyk po kapitalnej walce pokonuje przez przewagę techniczną (14:4) mistrzynię Europy juniorek, reprezentantkę Ukrainy Liliia MALANCHUK i zdobywa swój trzeci w karierze brązowy krążek ME.

NATALIA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ ME

W małym finale kategorii 68 kg, mistrzyni Europy U-23 z 2019 roku, Natalia Strzałka po kapitalnej walce pokonuje na punkty (7:4) brązową medalistką ME U-23, reprezentantkę Węgier Noémi Szabados i zdobywa swój pierwszy dorosły medal mistrzostw Starego Kontynentu.

Jest to kolejny medal wywalczony przez polską tygrysicę na węgierskich matach. Przed nią brąz wywalczyła Ania Łukasiak i srebro Jowita Wrzesień.

ŻYCIOWY SUKCES JOWITY

W wielkim finale kategorii 59 kg Jowita Wrzesień po raz kolejny musiała uznać wyższość mistrzyni Europy sprzed dwóch lat, reprezentantce Mołdawii Anastasii Nichita, której uległa po dobrej i ambitnej walce na punkty 1:4.

Naszej zawodniczce należą się jednak wielkie brawa za wspaniałą postawę w czasie europejskiego czempionatu i wywalczenie pierwszego w karierze medalu mistrzostw Europy.

POLSKI DRESZCZOWIEC Z BRĄZOWYM HAPPY ENDEM

W małym finale europejskiego czempionatu w Budapeszcie w kategorii 50 kg, Ania Łukasiak mało co nie doprowadziła swoich kibiców do stanu przedzawałowego.

Zawodniczka stołecznego AWF-u rozpoczęła swój bój o brązowy medal od planowanego prowadzenia 3:0 nad byłą mistrzynią świata juniorek, Azerką Turkan Nasirową, jednak chwila nieuwagi i Polka poleciała na klasyczne „bioderko”, po którym znalazła się w pozycji zagrożonej. Jednak tylko dzięki ogromnemu doświadczeniu zdołała wyjść z dużych opresji. W drugiej rudzie przy remisie 4:4, który dawał jednak zwycięstwo Azerce, Ania na 10 sekund przed końcem pojedynku wykonała akcję, którą sędziowie ocenili na dwa punkty. Tym samym nasza eksportowa reprezentantka powtarza ubiegłoroczny sukces, zostając trzecią zawodniczką Europy kategorii 50 kg.

ROBERT POWIĘKSZA MEDALOWĄ KOLEKCJĘ!

W pojedynku o brązowy medal europejskiego czempionatu kategorii 125 kg, Robert Baran pokonał na punkty (3:2) brązowego medalistę olimpijskiego z Tokio, reprezentanta Włoch Abrahama de Jesus CONYEDO RUANO. Zdobył czwarty w karierze krążek mistrzostw Starego Kontynentu. Robert począwszy od 2016 roku co dwa lata staje na europejskim piedestale.

WOLNIACY LUBIĄ BRĄZ!

W małym finale europejskiego czempionatu kategorii 86 kg, Sebastian Jezierzański LKS „Dąb” Brzeźnica Fanpage pewnie wypunktował (6:0) trzeciego młodzieżowca globu, reprezentanta Łotwy Ivarsa Samusonoksa. Zdobywa swój pierwszy w karierze medal europejskiego czempionatu. Jest to trzeci krążek wywalczony przez polskich wolniaków na węgierskich matach.

JEST KOLEJNY MEDAL

W pojedynku o brązowy medal ME kategorii 61 kg, Eduard Grigorev pewnie wygrał przez przewagę techniczną (12:2) z reprezentantem Macedonii Besirem ALILI. Zdobył drugi w karierze europejski brąz.

ZBYSZEK LWIE SERCE

W pojedynku o brązowy medal europejskiego czempionatu kategorii 97 kg, Zbigniew Baranowski – zapasy styl wolny niczym profesor zapasów ogrywa (4:2) sześciokrotnego brązowego medalistę ME, Gruzina Elzibara Odikidze i zostaje trzecim zapaśnikiem Starego Kontynentu. Tym samym nasz reprezentant do swojej kolekcji dorzuca kolejny krążek ME.