PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Europy 2022 kobiet. 36 reprezentacji potwierdziło udział

EHF EURO 2022 kobiet

W EHF EURO 2022 kobiet potwierdziło udział trzydzieści sześć narodowych reprezentacji (4-20 listopada).

Miejsce w finałach ma zapewniony już czwórka zespołów: obrońca tytułu – Norwegia oraz trójka gospodarzy Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra.

W turnieju finałowym wystąpi szesnaście reprezentacji. O dwanaście wolnych miejsc powalczą w sumie aż trzydzieści dwie drużyny, w dwóch etapach. Rozstawienie wynika z rankingu zespołów.

Na 25 marca o godz. 11:00 zaplanowane zostało losowanie głównej fazy kwalifikacji. Do niej przydzielono już dwadzieścia jeden drużyn. W tej grupie znajduje się Polska a także Holandia, Rosja, Francja, Dania, Hiszpania, Szwecja, Niemcy, Rumunia, Serbia, Węgry, Chorwacja, Czechy, Austria, Białoruś, Szwajcaria, Słowacja, Islandia, Turcja, Litwa i Ukraina. Uczestnicy zostaną podzieleni na sześć 4-zespołowych grup. Eliminacje zostaną rozegrane od października 2021 do kwietnia 2022.

Brakujące trzy zespoły zostaną wyłonione w wyniku rywalizacji w kwalifikacjach 1 fazy. 17 marca jedenaście drużyn pozna swoich rywali na tym etapie rozgrywek. W tym gronie powalczą Wyspy Owcze, Portugalia, Grecja, Włochy, Kosowo, Izrael, Finlandia, Luksemburg, Cypr, Bośnia i Hercegowina oraz Łotwa. Zespoły zostaną przydzielone do trzech grup: dwóch z czterema drużynami i jednej trzyzespołowej. Tylko zwycięzcy grup awansują do głównej fazy kwalifikacji. Mecze tego poziomu rozgrywek zostały zaplanowane na 31 maja – 6 czerwca.

Nietypowy (listopadowy) termin mistrzostw Europy 2022 piłkarek ręcznych spowodowany jest Mistrzostwami Świata Katar 2022 piłkarzy nożnych, które wyznaczone zostały na 21 listopada-18 grudnia.
(ZPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button