POLITYKAPOLSKA

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwołany

Polskie sprawy

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że podjął decyzję o przyjęciu rezygnacji od Adama Niedzielskiego z funkcji ministra zdrowia.

Jednocześnie postanowił zaproponować tę funkcję poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która bardzo dobrze zna służbę zdrowia. Jest członkiem Komisji Zdrowia.

– Zależy mi na tym, aby praca resortu ministerstwa zdrowia pozostała niezakłócona. Wszystkie realizowane zadania dla dobra pacjenta są dzisiaj absolutnie kluczowe – od profilaktyki, skracania kolejek, systemu podnoszenia wynagrodzeń pracowników medycznych czy dodatkowego sprzętu do szpitali. Wszystkie te działania będą kontynuowane pod kierunkiem Sójki. Najważniejsze jest dobro pacjenta.

Chcę podziękować panu ministrowi Niedzielskiemu za podjęcie się tej funkcji, kiedy to wybuchła światowa pandemia i pojawiły się nowe dodatkowe zadania.

Jestem przekonany, że powierzenie funkcji ministra pani Sójce to właściwa decyzja, ponieważ jest ona bardzo dobrze przygotowana do tej roli – lekarka, internistka z doświadczeniem – dodał premier.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button