PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Minifutbol Euro 2024. Polacy pokonali Turcję

Sarajewo

Polacy wygrali z Turcją 7:1 w Sarajewie mistrzostw Europy w minifutbolu.

Biało-czerwoni wcześniej przegrali z Węgrami 1:3 oraz z Rumunią (mistrz świata) 2:5.

Zawodnicy Rafała Ślubowskiego nie mają szansy na awans z dwóch pierwszych miejsc, ale mogą awansować z trzeciej lokaty. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, które swoje mecze rozegrają 4 czerwca.

Oto lista powołanych na EMF Euro 2024 w Sarajewie

1 czerwca, w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie rozpoczęła się walka o mistrzostwo Europy w minifutbolu. Reprezentacja Polski na EMF Euro 2024 organizowanym przez European Minifootball Federation zagra w grupie D z Rumunią, Węgrami i Turcją. Poznaliśmy 15-tke szczęśliwców, którzy w czerwcu pojechali do Bośni walczyć o swoje marzenia, reprezentować nasz kraj i zagrać o mistrzostwo Europy.

Selekcja do nowo tworzonej reprezentacji Polski w Minifutbolu rozpoczęła się blisko rok temu. Selekcjoner Rafał Ślubowski wraz ze swoimi asystentami wybrali najbardziej wyróżniających się zawodników podczas turniejów finałowych o Puchar i mistrzostwo Polski Superliga6. Nie chcąc pominąć żadnego wyróżniającego się gracza, również organizatorzy lig otrzymali szansę na wskazanie 1-2 ich, zdaniem najbardziej wyróżniających się postaci w organizowanych przez nich ligach. Dalsza selekcja nastąpiła również po największym turnieju piłki sześcioosobowej w Europie, Memoriale Przemka Sawickiego, w którym zagrało aż 118 drużyn z całej Polski. Na 5 konsultacjach szkoleniowych w sumie zostało przetestowanych 125 zawodników z całej Polski.

Minifutbol Euro 2024. Powołania (fot. Superliga6)

Z tej grupy została wybrana 24–osobowa szeroka kadra, która w ostatnim tygodniu marca, przez tydzień trenowała w Ustroniu Morskim na obozie, przygotowując się do tegorocznych Mistrzostw Polski. Oczywiście na przestrzeni miesięcy selekcji, zdarzyły się przypadki, gdy część zawodników odpadła z powodów kontuzji, czy spraw osobistych. Kilku również nie otrzymało zgody ze swoich klubów w piłce 11–osobowej na udział w projekcie. W zespole znaleźli się zawodnicy z Ełku, Katowic, Brzezin / Łodzi, Radomia, Rzeszowa i Warszawy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button