KONCERTY

Męskie Granie 2021 w Krakowie. Trasa rozpoczęta [ZDJĘCIA]

Męskie Granie 2021 - Kraków

W końcu, doczekaliśmy się!

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w Polskę ponownie wyruszył najbardziej elektryzujący muzyczny projekt ostatnich lat. 7 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie swoją trasę rozpoczęło Męskie Granie 2021. Jak można się było spodziewać bilety rozeszły się niczym świeże bułeczki, a spragnieni muzycznych wrażeń fani z niecierpliwością oczekiwali na tegorocznych artystów.

W sobotę na małej scenie rozstawionej w Muzeum Lotnictwa wystąpili Jakub Skorupa, Duxius oraz zespół Hamulec.

Wszyscy czekali jednak na to, co wydarzy się na głównej arenie sobotnich wydarzeń i nikt z obecnych nie może czuć się zawiedziony. Rozpoczęło się od występów WaluśKraksaKryzys oraz BAASCH. Pierwsze prawdziwe emocję przyniósł jednak elektryzującego występu Darii Zawiałow, która zaprezentowała takie utwory jak „Wojny i Noce”, „Kaonashi”, „Malinowy Chruśniak”, „Szarówka” oraz „Krótki Sen”.

Następnie na scenie zameldował się Organek z repertuarem promującym głównie swoją najnowszą płytę „Ocali nas Miłość”, która jest efektem współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Spore emocje wzbudziło wykonanie utworu „Fotograf Brok”. U boku Organka na scenie ponownie pojawił się WaluśKraskaKryzys, by wspólnie wykonać utwór „Mam dość”.

Prawdziwe emocje miały jednak dopiero nadejść. Ok. godziny 23:30 prowadzący całe wydarzenie Piotr Stelmach zapowiedział Męskie Granie Orkiestra w składzie: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji i Piotr Rubik. Muzycy wykonali m.in. swoje adaptacje utworów „Warszawa” zespołu T-Love, „Spij Kochanie” – Kajah, „Hurt” – Załoga G oraz „Małgośka” Maryli Rodowicz. W tym ostatnim, tytułową Małgośkę zastąpił jednak Mateusz. Na zakończenie zespół zagrał singiel promujący tegoroczną trasę „I Ciebie też, bardzo”.

(Monika Mars)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button