KONCERTYMUZYKARELACJE

Męskie Granie 2019 w Katowicach. „Deszczowa” muzyka w Strefie Kultury [ZDJĘCIA]

Męskie Granie 2019

Kolejne Męskie Granie w 2019 roku odbyło się w Katowicach.

W Strefie Kultury wystąpili na Scenie Głównej: LAO CHE, Maria Peszek, Mazolewski / Porter, ØRGANEK, RALPH KAMINSKI, Tribute to 2+1: Ania Rusowicz + Goście, MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.
Scena Ż opanowali: Bibobit, Bluszcz, Kasia Lins, THE PAU.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Słuchaliśmy interpretacji utworów 2 plus 1 przez Anię Rusowicz i jej gości, elektryzujący koncert duetu Mazolewski / Porter i niezwykła energia pod sceną podczas koncertu MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY – za nami katowicka odsłona dziesiątej edycji trasy Męskie Granie. Oprócz doskonałej polskiej muzyki publiczność miała także okazję obcować ze sztuką w różnorodnej postaci – m.in. dzięki instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Za nami piąty koncert w ramach dziesiątej, specjalnej, edycji trasy Męskie Granie. W katowickiej Strefie Kultury po raz kolejny nie zabrakło niespotykanych nigdzie indziej kolaboracji, międzypokoleniowych spotkań i przekraczania artystycznych granic. Wydarzenie rozpoczęło się od „kosmicznego” występu RALPHA KAMINSKIEGO. Na tle srebrnej rakiety artysta razem z zespołem zaprezentowali materiał z ostatniej płyty. Następnie nadszedł czas na pierwszy projekt specjalny tego dnia – Tribute to 2 plus 1: Ania Rusowicz i Goście. Artystka znana ze swojego zamiłowania do dźwięków lat 60.i 70. nadała utworom 2+1, w tym m.in. „Wielki Mały Człowiek” oraz „Wyspa dzieci”, zupełnie nowego charakteru. Ani na scenie towarzyszyli: Bela Komoszyńska, Marcelina, Grubson, Czesław Mozil i Mrozu. Po 19.00 publiczność porwał niezwykle energetyczny duet Mazolewski / Porter, który udowodnił, że rockowy pazur i jazzowa wirtuozeria idą w parze. Później swoje niezwykle eklektyczne utwory zaprezentował zespół LAO CHE, wykonujący m.in. „Hydropiekłowstąpienie”. Następnie, scenę przejęła jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek – Maria Peszek. Artystka zaprezentowała materiał wyselekcjonowany specjalnie na tegoroczną trasę, w tym m.in. utwory „Sorry Polsko” i „Pan nie jest moim pasterzem”. Na scenie towarzyszyła jej góralska kapela znana z odważnych muzycznych eksperymentów – Trebunie-Tutki. Później przed publicznością stanął jeden z członków tegorocznej MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY – ØRGANEK, który mimo deszczu jak zwykle porwał zebranych. Niespodziewanie, do muzyków dołączyła też Justyna Chowaniak, znana z zespołu Domowe Melodie.

Wielu wrażeń dostarczyli także artyści grający na scenie Ż. W Strefie Kultury jako pierwszy zagrał laureat konkursu Męskie Granie Young – zespół Bibobit. Koncert muzyków był tak energetyczny, że wokalista zespołu skoczył nawet w szalejący tłum. Następnie na scenę wkroczyła THE PAU, czyli jednoosobowy projekt Pauliny, która wykonała samodzielnie skomponowane i napisane utwory. Później scenę przejęła znana z nostalgiczno-alt popowych utworów Kasia Lins, a na zakończenie wystąpił elektroniczno-gitarowy duet Bluszcz.

Większość gości najbardziej oczekiwała ostatniego koncertu wieczoru, czyli występu zespołu MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyli im jeszcze: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. „Wspomnienie” i „Sing Sing”. W utworze „Długość dźwięku samotności” do muzyków dołączyła Daria Zawiałow. Na zakończenie zespół zagrał singiel promujący tegoroczną trasę – „Sobie i Wam”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button