MUZYKAPIŁKA NOŻNA

Meduza, OneRepublic i Leony. Oficjalna piosenka UEFA EURO 2024 – Fire

UEFA EURO 2024

Włoskie trio elektroniczne MEDUZA, nominowane do nagrody GRAMMY® OneRepublic oraz niemiecka piosenkarka i autorka tekstów Leony zaprezentowali oficjalny utwór UEFA EURO 2024, FIRE.

Piosenka, napisana przez Ryana Teddera z OneRepublic i wyprodukowana przez MEDUZA, łączy w sobie ukochaną produkcję house’ową hymnu włoskiej grupy, fascynujące krajobrazy dźwiękowe OneRepublic i popową wiedzę Leony w utworze, który ucieleśnia zapał i ducha zarówno fanów piłki nożnej jak i fanów muzyki.

UEFA EURO 2024. Meduza, OneRepublic i Leony (fot. UEFA)

Kibice będą mieli okazję zobaczyć hymn wykonany na żywo przez trzech artystów podczas ceremonii zamknięcia przed rozpoczęciem finału UEFA EURO 2024 na Olympiastadion w Berlinie 14 lipca. MEDUZA stworzyła także pełne wrażenia dźwiękowe, serię kompozycji inspirowanych hymnem, które wzbogacają sekwencje telewizyjne. Także muzykę walk-on dla drużyn wchodzących na boisko i kluczowe momenty, takie jak wręczenie trofeum, zapewniając, że duch UEFA EURO 2024 rozbrzmiewa w każdy aspekt wydarzenia, łącząc muzykę i piłkę nożną.

Ponadto na platformach streamingowych dostępna jest teraz oficjalna playlista UEFA EURO 2024, zawierająca cotygodniowe aktualizacje i specjalnie wybrane przejęcia, które zapewnią dynamiczne i wciągające tło muzyczne turnieju.

Philipp Lahm, dyrektor turnieju UEFA EURO 2024 i były kapitan reprezentacji Niemiec, powiedział: „Zarówno piłka nożna jak i muzyka mają moc jednoczenia ludzi. Kiedy myślę o UEFA EURO 1996, w głowie pojawia się Football’s Coming Home. W UEFA EURO 2024, chcemy celebrować różnorodność Europy i wzmacniać poczucie wspólnoty. Dobry sport i piękna muzyka powinny towarzyszyć nam przez całe lato – piosenką EURO FIRE”.

UEFA EURO 2024. Meduza (fot. UEFA)

MEDUZA: „Teraz bardziej niż kiedykolwiek siła muzyki, która nas jednoczy, jest niezaprzeczalna. Jako wielcy fani piłki nożnej jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia naszej pasji do gry z naszą muzyką na UEFA EURO 2024”.

UEFA EURO 2024. OneRepublic – Ryan Tedder (fot. UEFA)

Ryan Tedder z OneRepublic powiedział: „Dziś jest wyjątkowy w związku z premierą FIRE. Napisaliśmy ten utwór dla fanów piłki nożnej i muzyki na całym świecie, mając nadzieję, że zainspiruje nas i zjednoczy podczas odliczania do UEFA EURO 2024. Kampania #LightYourFire to zaproszenie do fanów na całym świecie, aby dołączyli do nas w tej podróży”.

UEFA EURO 2024. Leony (fot. UEFA)

Leony powiedziała: „Jestem podekscytowana premierą FIRE! Dorastanie, oglądając turniej z rodziną, sprawiło, że zakochałam się w piłce nożnej. Ponieważ ta edycja trafia do mojego rodzinnego kraju, Niemiec, bycie częścią oficjalnej piosenki turniejowej jest spełnieniem moich prawdziwych marzeń!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button