KOSZYKÓWKA

Mecz San Antonio Spurs vs Denver Nuggets. Jeremy Sochan przeciwko mistrzom NBA

Spurs w Denver

Minionej nocy San Antonio Spurs grali w Denver przeciwko mistrzom NBA.

Nuggets wygrali 132:120.

Jeremy Sochan spędził na boisku 17 minut. Zdobył cztery punkty i miał trzy asysty oraz dwie zbiórki. Grał jednak tylko w pierwszej połowie. Po meczu trener Gregg Popovich powiedział, że to z powodu problemów z kolanem, ale nie sądzi, aby to był poważny uraz.

Na początku drugiej kwarty Nuggets prowadzili tylko dwoma punktami (42:40), ale potem uzyskali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

Warto zwrócić uwagę na występ Victora Wembanyamy w tym spotkaniu. Młody Francuz zdobył 22 punkty i miał 11 zbiórek oraz sześć przechwytów i czterokrotnie blokował rzuty rywali. A to wszystko w zaledwie 25 minut!

„Wemby” został pierwszym graczem w historii NBA, który „wykręcił” taką linijkę statystyczną, grając mniej niż 35 minut. A on to zrobił w zaledwie 25. – Gra agresywnie i ma wpływ na wydarzenia na boisku na wiele sposobów. Blokuje rzuty rywali, zdobywa punkty, chętnie podaje. Nie przejmuje się popełnianymi błędami – ocenił Wembanyamę Popovich.

Najlepszym zawodnikiem Nuggets był oczywiście Nikola Jokić, który zdobył 39 punktów i miał 11 zbiórek oraz dziewięć asyst.

Denver to trudny teren do grania. Nie tylko z uwagi na to, że Nuggets to aktualni mistrzowie NBA. Miasto Denver w stanie Kolorado położone jest ponad 1500 metrów nad poziomem morza, co dla sportowców, którzy nie mają czasu na aklimatyzację bywa sporym wyzwaniem. – Ciężko było mi złapać oddech rano czy w przerwie meczu – przyznał Wembanyama.

Najbliższy mecz Spurs grają w nocy z czwartku na piątek w Atlancie przeciwko Hawks, a potem od razu lecą do Nowego Orleanu, aby zmierzyć się z Pelicans.

Asysta Jeremiego

Jeremy rozpoczął kontrę, którą Wemby skończył z góry

Kolejna asysta Jeremiego

Najlepsze zagrania Wembanyamy

Wypowiedzi Popovicha

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

  • 30 listopada/1 grudnia (noc z czwartku na piątek): Atlanta Hawks – San Antonio Spurs godz. 2:00
  • 1/2 grudnia (noc z piątku na sobotę): New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs godz. 2:00
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button