POLSKA

Marsz Bąkiewicza w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Łukasz Kohut i Adam Szłapka: „PiS finansuje tego faszystę”

Powstanie Warszawskie

„Marsz 1-go sierpnia Bąkiewicza im. Lecha Kaczyńskiego, nie jest wydarzeniem cyklicznym” – zdecydował sąd.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego narodowcy zorganizują swój marsz.

Tydzień temu Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego przez Rotę Marszu Niepodległości (stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza). Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

To upadek moralny państwa PiS i SP. Dzisiejszy przemarsz w stolicy zgrai Bąkiewicza to hańba „dla uczczenia ofiar nazistów, walczących z powstańcami”!

PiS nie przyznał grantu dla Muzeum Powstania Warszawskiego, a obdarował milionami złotych Bąkiewicza.

Pamiętamy jak uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk- Stawska powiedziała do Bąkiewicza podczas prounijnego wiecu zagłuszanego przez jego kolegów, październik 2021:

„Milcz głupi chłopie! Chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu.”

Zbigniew Ziobro wniósł skargę nadzwyczajną na zakaz wydany przez sąd.

– Marsz Powstania Warszawskiego to hołd oddawany przez warszawiaków polskim bohaterom. Próba jego blokady przez Trzaskowskiego i Sąd Apelacyjny to kalanie pamięci poległych. Złożyłem do SN skargę nadzwyczajną od orzeczenia warszawskiego sądu – powiedział Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, broniąc jak zwykle Bąkiewicza.

– Warto przypomnieć, że rząd Morawieckiego finansuje tego faszystę Bąkiewicza – napisał poseł Nowoczesnej Adam Szłapka na Twitterze.


– Pomawiając mnie, pan Adam Szłapka sam wystawia sobie świadectwo o tym, że nie posiada zdolności honorowych. Buduje własną pozycję na kalumniach, obmowach, błazenadzie i kłamstwie. Jest jak kurtyzana, która za władzę i pieniądze jest w stanie sprzedać własną godność i zasady – napisał Bąkiewicz.


– Nazwijmy rzeczy po imieniu – Marsz Powstania Warszawskiego organizują polscy faszyści pod wodzą Pana Bąkiewicza dotowani przez państwo polskie.
Upadek państwa, porażka edukacji historycznej i zwykła głupota – Łukasz Kohut, europoseł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button