MUZYKA

Marshmello i Kane Brown witają lato. Nowy kawałek „Miles On It”

Optymistyczny letni hymn

Nominowany do nagrody Grammy artysta i producent Marshmello łączy siły z wielokrotnie nagradzanym Kane’em Brownem.

„Miles On It” to optymistyczny letni hymn oraz druga współpraca tej pary – artyści już w 2019 roku połączyli siły w singlu „One Thing Right”, który pokrył się 5x platyną i zgromadził 1,3 miliarda odtworzeń.

W tym roku Marshmello powrócił do swoich korzeni – muzyki dance. Ostatnio podzielił się projektem „Riddim” i albumem „Mellodeath” z Svdden Death po zakończeniu trasy Mellodeath Tour. Trasa była następstwem jego pierwszego latynoskiego albumu „Sugar Papi”, który ukazał się w zeszłym roku i przyniósł mu tytuł najlepszego artysty crossover roku zarówno na Latin Billboard, jak i Latin AMA, zgarnął także wiele nominacji do nagród Latin Grammy. Wkrótce artysta wyruszy w trasę Joytime Tour, która świętować będzie nową erę jego muzyki oraz ponowne uruchomienie wytwórni.

Brown wszedł w 2024 rok jako zdobywca nagrody CRB Artist Humanitarian Award, był również główną gwiazdą londyńskiego festiwalu C2C Festival. Wśród jego ostatnich projektów znalazła się współpraca z meksykańskim artystą Carinem Leónem „The One (Pero Como No Yo)”, z którym wystąpili podczas Premio Lo Nuestro oraz podczas drugiego weekendu Coachelli w ramach występu Leóna. Niedawno Brown nagrał także swój cover utworu „Georgia On My Mind” na potrzeby promocji turnieju Masters 2024. Niedawno po raz drugi z rzędu otrzymał nominację do nagrody ACM Award w prestiżowej kategorii Artysta roku. Już 16 maja po raz kolejny zagości na prestiżowej scenie.

Nazywany przez Billboard „przyszłością muzyki country” Kane Brown przeszedł do historii z utworem „Heaven” i debiutanckim albumem zatytułowanym po prostu „Kane Brown”. Został pierwszym artystą w historii Billboardu, który jednocześnie znalazł się na szczycie wszystkich 5 list przebojów country. Dzięki diamentowemu certyfikatowi dołączył do grupy zaledwie 7 muzyków country, którzy mogą pochwalić się tym sukcesem: Chrisa Stapletona („Tennessee Whiskey”), Sama Hunta („Body Like A Back Road”), Luke’a Combsa („Beautiful Crazy”), Darius Rucker („Wagon Wheel”), Lady A („Need You Now”) i Florida Georgia Line („Cruise”). Tym samym został pierwszym Czarnym artystą muzyki country, który zdobył certyfikat dla oryginalnej piosenki. To jednak tylko wierzchołek góry sukcesów – Kane zdobył do tej pory aż 23 certyfikaty RIAA!

Po wyprzedanej międzynarodowej trasie Drunk or Dreaming Tour przyszła pora na In The Air Tour, w którą udał się w marcu. W jej ramach artysta da sześć występów na stadionach, w tym w Bostonie – to tam na początku roku przeszedł do historii jako pierwszy Czarny artysta, który wyprzedał koncert w ponad 100-letniej historii Fenway Park.

Nominowany do nagrody Grammy Marshmello wciąż przekracza granice w branży. Dzięki singlom z czołówek list przebojów i współpracy z takimi artystami jak Juice WRLD, Halsey, Demi Lovato, Bastille, Kane Brown, Selena Gomez, Jonas Brothers i nie tylko, Marshmello ma aż 18 miliardów streamów na samym tylko Spotify. Z ponad 68 milionami słuchaczy miesięcznie, jest jednym z 15 najczęściej streamowanych artystów na świecie.

Na okładce magazynu Forbes „30 Under 30” Marshmello udowodnił, że jest nie tylko innowacyjnym producentem, ale i myślącym przyszłościowo biznesmenem. Poza własną marką pianek z nadzieniem czekoladowym („Stuffed Puffs”) uruchomił kanał rozrywkowy dla dzieci Melodees. Ostatnio współpracował z Jonas Brothers nad ich hitem „Leave Before You Love Me” (13. miejsce listy Billboard Hot 100), a także został nominowany do Najlepszego tanecznego/elektronicznego albumu na Grammy w 2022 roku.

Niedawno Marshmello połączył siły z Monday Night Football ESPN, zremiksował piosenkę „Heavy Action” i został mianowany kuratorem muzycznym NFL sezonu 2022-2023. Niedawno wydał także książkę kucharską „Cooking with Marshmello”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button