RÓŻNOŚCI

Maroko. Najsilniejsze od 120 lat trzęsienie ziemi. Nie żyje ponad 2,1 tys. osób

Pomoc najważniejsza

W piątek wieczorem (8 września) trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopnia nawiedziło Maroko.

Nie żyje ponad 2,1 tys. mieszkańców. Wiele osób wciąż jest pod gruzowiskami.

W Maroku cały czas trwa akcja ratunkowa po najsilniejszym od 120 lat trzęsieniu ziemi. Epicentrum było 72 km na południowy zachód od Marrakeszu w górach Atlasu Wysokiego. Zniszczeniu uległy wioski.

Poszkodowane dzieci i ich rodziny teraz i w najbliższym czasie będą potrzebować schronienia, bezpiecznej wody pitnej i żywności oraz wsparcia psychospołecznego.

„Na bieżąco monitorujemy sytuację na miejscu i jeśli tylko będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi w każdej chwili uruchomić swoje wsparcie. Katastrofy naturalne, powodzie, konflikty – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie dzieci i ich bliscy potrzebują pomocy.

UNICEF pomaga potrzebującym dzieciom na całym świecie. Trzęsienie ziemi, które w piątek wieczorem wstrząsnęło Marokiem przyniosło katastrofalne skutki i wiele ofiar. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy wiosek w górach Atlas, na południowy zachód od Marrakeszu, gdzie trzęsienie miało swoje epicentrum.

Nasze myśli są z wszystkimi poszkodowanymi w wyniku tych tragicznych wydarzeń. UNICEF jest na miejscu, monitoruje potrzeby i jest gotowy do udzielenia niezbędnego wsparcia. Jak tylko władze Maroka wyrażą taką potrzebę, UNICEF przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych, podejmie działania dostarczające pomoc dzieciom, które ucierpiały w wyniku katastrofy.

Aby móc skutecznie pomagać ofiarom katastrof naturalnych, apelujemy o darowizny. Sprawne niesienie pomocy i natychmiastowe uruchomienie wsparcia wymaga dysponowania odpowiednimi środkami. W razie potrzeby mogą one zostać wykorzystane właśnie w takich sytuacjach, jak katastrofa w Maroku” – UNICEF.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button