POLSKA

Marek Boroń nowym komendantem głównym policji

Polska Policja

22 grudnia br. minister Marcin Kierwiński powołał na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji inspektora Marka Boronia.

Jednocześnie powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta głównego Policji.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek, który powiedział m.in.

– Zmiana kierownictwa Policji powinna przebiegać w sposób jak najbardziej płynny, gdyż służba, którą pełnicie na rzecz bezpieczeństwa państwa i obywateli wymaga, by zachowana była ciągłość. (…) Ta zmiana ma być płynna i chodzi nam o to, by w służbie pozostały wszystkie osoby, które dalej chcą służyć i spełniają merytoryczne przesłanki podejścia do pracy. Jesteśmy w procesie, który mam nadzieję, zakończy się za kilka tygodni taką decyzją, że będziemy mieli skompletowane nowe kierownictwo Komendy Głównej Policji i komend wojewódzkich, że będziemy koncertowali się na pracy. Największa w tym rola nowego, pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji pana insp. Marka Boronia.

Inspektor Marek Boroń pełniącym obowiązki komendanta głównego Policji (fot. MSWiA)

Głos zabrał także pełniący dotychczas obowiązki Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który podkreślił, że ewolucyjna, a nie rewolucyjna zmiana spowoduje uspokojenie w formacji, w której służy wielu wspaniałych ludzi. I dodał:

– Gdy kilkanaście dni temu na tej właśnie sali obowiązki te były przekazywane mnie, powiedziałem, że gdybym pełnił tą służbę choćby tylko jedną godzinę, to i tak jest to dla mnie ogromny zaszczyt, bo dowodzenie ponad stutysięczną armią policjantów i pracowników Policji to ogromne wyróżnienie. Za to bardzo dziękuję.

Inspektor Marek Boroń podziękował za zaufanie jakim został obdarzony i podkreślił ogromne zobowiązanie jakie na nim spoczęło.

– Wiem, ile wyzwań stoi przed Policją. Mam świadomość tego, co najbardziej boli Policję, mówię tutaj o problemach kadrowych, procesie wyszkolenia i o tym, jak dzisiaj wygląda świat, w którym się znaleźliśmy. To zaszczyt, że mogę objąć prowadzenie polskiej Policji. Zobowiązuję się, że wszystkie moje decyzje będą przemyślane. To ma być ewolucja, nie rewolucja.

Inspektor Marek Boroń pełniącym obowiązki komendanta głównego Policji (fot. KGP)

Inspektor Marek Boroń rozpoczął służbę w Policji w 1994 r. w garnizonie stołecznym. Służył m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Od 2001 r. kontynuował służbę w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Od maja 2005 r. pełnił kolejno funkcje m.in. zastępcy naczelnika i naczelnika. W latach 2014-2016 był najpierw zastępcą dyrektora, a następnie zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego KGP. Od stycznia do czerwca 2016 r. realizował obowiązki w Biurze Służby Kryminalnej.

Od lipca 2016 r. do końca października 2018 r. pełnił służbę w Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. W listopadzie 2018 r. Marek Boroń został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji. 22 grudnia br. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji. Szef MSWiA powierzył mu jednocześnie pełnienie obowiązków komendanta głównego Policji.

W trakcie pełnienia służby w Policji insp. Marek Boroń został uhonorowany między innymi Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Jest absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (obecnie Akademia Policji w Szczytnie).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button