MUZYKA

Måneskin w nowym teledysku do singla „If I Can Dream”

Muzyczny świat

Włoski zespół Måneskin nie ma sobie równych – opublikowali nowy teledysk do singla „If I Can Dream” z filmu „ELVIS”.

Ostatnio zachwycili 65 tysięcy osób na Lollapallozie i wciąż zbierają liczne pochwały za swój występ. Ponadto, utwór „Supermodel” nadal podbija alternatywną listę przebojów okupując 1. miejsce.

Jak zauważył „NME”, „Måneskin zachwycili niedzielną publiczność setem, który wspiera ich kolejne tygodnie na szczytach amerykańskich list przebojów”. „Consequence” podkreślił, że występ Måneskin jest „dowodem na to, że będą rozgrzewać areny przez następne dziesięciolecia”. Nie da się ukryć, że był to najważniejszy występ tamtego dnia – „nie wspominając o tym, że nigdy wcześniej nie było czterech osób, które bardziej wyglądałyby jak gwiazdy rocka” („InTheLoopChicago”).

Zespół otworzy światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Trasa liczy ponad 60 koncertów, sprzedano już 500 tysięcy biletów. Jej europejska część rozpocznie się w 2023 roku. 12 maja Måneskin wystąpi dla polskich fanów na Torwarze (koncert jest wyprzedany).

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W zeszłym roku osiągnęli ponad 5 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z ostatnim singlem „Supermodel”, Måneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.

Po roku sukcesów, z 10 diamentowymi krążkami, 185 platynowymi i 42 złotymi, Måneskin są najczęściej słuchanymi włoskimi artystami na świecie na Spotify. W zeszłym roku podbili Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – wydaną 6 sierpnia 2021 roku, we współpracy z Iggy Popem.

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.

Ostatnio Måneskin nagrali „If I Can Dream” do filmu „ELVIS”, a ich najnowszy singiel „Supermodel” szybko wspiął się na alternatywne, rockowe i popowe listy przebojów radiowych i został okrzyknięty jedną z najważniejszych piosenek tego lata. Ich nadchodząca europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes-Benz Arena.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button