SIATKÓWKA

Małgorzata Glinka-Mogentale najlepszą siatkarką 15-lecia ligi zawodowej w Polsce. Znamy drużynę marzeń

Siatkówka. 15-lecie ligi zawodowej w Polsce

Małgorzata Glinka-Mogentale została wybrana przez kibiców najlepszą siatkarką 15-lecia ligi zawodowej w Polsce.

W głosowaniu, które przez półtora miesiąca trwało na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek zdobyła 21 procent głosów.

Glinka-Mogentale, dziewięciokrotna medalistka mistrzostw Polski, w tym pięciokrotnie w czasach ligi zawodowej, a ponadto dwukrotna mistrzyni Europy, czterokrotna mistrzyni w ligach innych krajów i dwukrotna zwyciężczyni Ligi Mistrzyń, oczywiście została wybrana także najlepszą przyjmującą w plebiscycie. Jej nazwisko znalazło się aż w siedmiu na dziesięć drużyn stworzonych przez uczestników zabawy.

Drużyna 15-lecia (fot. org.)

Użytkownicy portalu tauronliga.pl wybrali bowiem całą czternastoosobową drużynę marzeń 15-lecia. Znalazły się niej rozgrywające Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, atakujące Katarzyna Zaroślińska-Król i Malwina Smarzek-Godek, środkowe Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljković i Klaudia Alagierska, przyjmujące Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz i Aleksandra Jagieło oraz libero Paulina Maj-Erwardt i Mariola Zenik. Trenerem 15-lecia został wybrany twórca sukcesów Muszynianki Muszyna Bogdan Serwiński.

– Konkurencja była naprawdę spora i wyróżnionym serdecznie gratuluję. W czternastoosobowej drużynie 15-lecia znalazła się m.in. Agata Mróz-Olszewska, której nie ma już z nami wiele lat, ale pamięć o Jej występach nie zginęła. Trzeba też zauważyć, iż przekrój czasowy gry laureatek w lidze zawodowej jest spory, a w zespole są zawodniczki, które grały w pierwszych sezonach, jak i te, które grają w Lidze obecnie – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

W plebiscycie, zorganizowanym z okazji przypadającej w tym roku piętnastej rocznicy założenia ligi zawodowej w Polsce, brało udział siedemdziesiąt zawodniczek i dziesięciu trenerów. Zadaniem kibiców był wybór czternastoosobowej drużyny oraz jednego trenera. Kandydatki do drużyny i kandydatów do miana trenera 15-lecia wybrała wcześniej kapituła złożona z ośmiu ekspertów. Znaleźli się w niej: Jacek Nawrocki (selekcjoner reprezentacji Polski), Bogdan Serwiński (trener, multimedalista mistrzostw Polski), Jacek Grabowski (prezes #VolleyWrocław, członek Rady Nadzorczej PLS S.A.), Wiesław Kozieł (członek zarządu PLS S.A.), Artur Popko (wieloletni prezes PLS S.A.); Jacek Kaprzyk (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej); Cezary Matusiak (Główny Komisarz PLS) i Eugeniusz Andrejuk (pierwszy, wieloletni redaktor naczelny portali internetowych PLS S.A., obecnie PZPS).

Wyniki Plebiscytu na drużynę marzeń 15-lecia żeńskiej ligi zawodowej

MVP: Małgorzata Glinka-MogentaleNajlepszy trener: Bogdan Serwiński

Najlepsza rozgrywająca: Joanna Wołosz

Najlepsza atakująca: Katarzyna Zaroślińska-Król

Najlepsza środkowa: Agata Mróz-Olszewska

Najlepsza przyjmująca: Małgorzata Glinka-Mogentale

Najlepsza libero: Paulina Maj-Erwardt

Drużyna 15-lecia (fot. org.)
Drużyna 15-lecia (fot. org.)

Drużyna 15-lecia

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik

Atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, Malwina Smarzek-Godek

Środkowe: Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljković, Klaudia Alagierska

Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz, Aleksandra Jagieło

Libero: Paulina Maj-Erwardt, Mariola Zenik

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button