POLSKA

Majówka w Polsce. Nie wiesz, gdzie wypocząć? Rozsmakuj się w produktach regionalnych

Majówka 2019

Majówka za pasem, a Ty jeszcze nie wiesz, gdzie wypocząć?

Dobrym sposobem może być rozsmakowanie się w specjałach oferowanych przez różne zakątki kraju. Dzięki nam dowiesz się, gdzie odnaleźć przysmaki o tajemniczych nazwach m.in. z Kurpi, Kaszub, czy Lubelszczyzny.

Na liście produktów regionalnych i tradycyjnych króluje ponad 1800 polskich potraw. Poznasz je dzięki portalowi dane.gov.pl, który oferuje wiele zbiorów m.in. z zakresu zdrowia, budżetu, pogody, czy turystyki. Każdy jest gotowy do pobrania i – co ważniejsze – ponownego, bezpłatnego wykorzystywania, również do celów komercyjnych. Zobacz, co warto zjeść w regionie, do którego się wybierasz lub poszukaj innych, przydatnych informacji.

– Sprawdzając w aplikacji rozkład jazdy autobusów czy najbliższy zabytek korzystamy właśnie z otwartych danych – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Ich wykorzystywanie to szansa na nowe zastosowania np. w usługach dla mieszkańców. To również impuls do rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Nasz portal ułatwia to zadanie. – dodaje.

Portal jest zasilany danymi już z ponad 120 instytucji. Wciąż się rozwija i jest wzbogacany o nowe funkcjonalności.

– Otwieramy kolejne dane, żeby zbliżyć administrację do społeczeństwa. Otwarte przez API bazy: Bank Danych Lokalnych, Informator o terminach leczenia, czy informacja o wydatkach i dochodach samorządów Besti@, stwarzają nieograniczone możliwości dla przedsiębiorców – mówi Agata Miazga, pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. otwartości danych. – Otwarte dane mogą nam wszystkim pomagać w codziennym życiu, jeśli tylko będą wykorzystywane – dodaje.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button