LOTNICZE NEWSY

Lufthansa Group. Rejsy z Rzeszowa i Katowic wznowione. Więcej połączeń z innych polskich lotnisk

Lufthansa, Eurowings, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines

Wznowione rejsy rozpoczną się 25 października 2020 r., wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu połączeń Lufthansa Group.

Przywrócone zostały połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium oraz z Katowic do Frankfurtu.
W zimowym rozkładzie połączeń 2020-2021 Lufthansa Group przywróci dwa połączenia z polskich lotnisk. Od 25 października 2020 r. samoloty linii Lufthansa umożliwią pasażerom z Rzeszowa podróż do Monachium oraz z Katowic do Frankfurtu.

“Oferując 170 cotygodniowych rejsów z siedmiu miast Lufthansa Group daje pasażerom z wielu regionów Polski dostęp do siatki dogodnych połączeń oferowanych w naszych portach przesiadkowych. Zapewniamy możliwość odbycia wygodnej i bezpiecznej międzynarodowej podróży dla wszystkich tych, dla których mobilność w obecnych czasach jest niezbędna do dalszego rozwoju ich firm” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Ze stolicy Podkarpacia do Monachium

Przywrócenie połączenia między Rzeszowem a Monachium to restart dla przewoźnika na Podkarpaciu po odwołaniu zakazu wykonywania międzynarodowych rejsów pasażerskich w czerwcu 2020 r. W porcie lotniczym w Jasionce rejsy będą wykonywane według następującego rozkładu.

Od 25 października:

– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (czwartek, piątek, niedziela)
– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (czwartek, piątek, niedziela)

Po 29 października:

– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)
– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Lufthansa wraca na lotnisko w Pyrzowicach

Od 25 października samoloty Lufthansy wystartują z katowickiego lotniska w Pyrzowicach. Początkowo pasażerowie będą mieli dostęp do 5 cotygodniowych połączeń z Frankfurtem według poniższego rozkładu:

– LH1363 Katowice 07:00 – 08:45 Frankfurt (poniedziałki, wtorki, środy, piątki, soboty)
– LH1362 Frankfurt 17:00 – 18:25 Katowice (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Od 16 listopada 2020 r. liczba rejsów zostanie dodatkowo zwiększona do 9 dzięki czterem nowym połączeniom o godz. 15:15 do Frankfurtu w poniedziałki, środy, czwartki i piątki. Od tego dnia połączenia do Katowic zaczną odbywać od niedzieli do piątku, opuszczając Frankfurt o godzinie 21:05.

Więcej połączeń z pozostałych polskich lotnisk

Lufthansa Group zwiększa dodatkowo częstotliwość istniejących tras:

– z Gdańska pasażerowie mogą udać się w podróż jednym z 11 cotygodniowych rejsów do Frankfurtu (Lufthansa) lub jednym z 10 do Monachium (Lufthansa),
– podróżni z Krakowa mają do dyspozycji 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu (Lufthansa), 13 do Monachium (Lufthansa) oraz po 4 do Dusseldorfu (Eurowings) i do Zurychu (SWISS, planowo),
– na pasażerów z Poznania czeka 10 cotygodniowych rejsów do Frankfurtu (Lufthansa) i 7 do Monachium (Lufthansa),
– z Wrocławia – 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu (Lufthansa),
– podróżni z Warszawy mogą wybrać każdy z 14 rejsów do Frankfurtu (Lufthansa) lub 11 do Monachium (Lufthansa), a ponadto 6 do Brukseli (Brussels Airlines), 7 do Wiednia (Austrian Airlines) oraz 5 do Zurychu (SWISS, planowo).

Nowe taryfy biletowe i kompleksowe zasady bezpieczeństwa

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia tego roku. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Wprowadzono także kompleksowe zasady dotyczące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Lufthansa Group współpracuje w tym zakresie z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.

Pasażerom podróżującym do i z Niemiec Lufthansa wraz z partnerami oferuje możliwość przejścia szybkiego testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) na obecność koronawirusa na lotniskach we Frankfurcie, Monachium oraz Hamburgu, by mogli podjąć decyzję o kontynuowaniu podróży lub pozostaniu w Niemczech w celu uniknięcia kwarantanny. Rejestracji należy dokonać przed przybyciem na stronie internetowej lufthansa.com. Laboratoria testowe prowadzone są przez firmy partnerskie – Centogene na lotniskach we Frankfurcie i Hamburgu oraz Medicare w Monachium.

Od 1 września 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należącymi do Lufthansa Group nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika. Ponadto podróżni chcący podróżować bez zakrywania nosa i ust muszą otrzymać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa nie krócej niż na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem podróży. Wprowadzone zasady mają zapewnić współpasażerom maksymalne bezpieczeństwo.

Ryzyko zarażenia na pokładzie samolotu jest generalnie bardzo niskie. Kabiny samolotów wyposażone są w systemy filtrujące, służące do oczyszczania powietrza z kurzu, bakterii oraz wirusów.

Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button