LUBLIN

Lublin. Zaatakował nożem 21-latka. Zarzut usiłowania zabójstwa

Kryminalne

Po wielogodzinnych poszukiwaniach policjanci z VII komisariatu zatrzymali 20-latka, który w piątek wieczorem w jednym z lubelskich bloków zaatakował nożem 21-latka.

Napastnik zadał mu kilka ciosów, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Napastnik został zatrzymany wczoraj po południu na terenie Lublina. W poniedziałek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. O kwalifikacji czynu zadecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło 23 lutego po godz. 21.00 w jednym z bloków na osiedlu Poręba w Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że idący klatką schodową 21-letni mężczyzna w towarzystwie młodej kobiety, został zaczepiony przez 20-latka. Pomiędzy mężczyznami doszło wymiany zdań i do szarpaniny. W trakcie jej trwania 20-latek używając gróźb zaatakował nożem 21-latka, raniąc go kilkukrotnie.

Kiedy pokrzywdzony mężczyzna wybiegł na zewnątrz i schronił się w samochodzie, napastnik ruszył za nim wybijając szybę w drzwiach jego pojazdu.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy przyjechali na miejsce. Pierwszej pomocy pokrzywdzonemu udzielili policjanci z VII komisariatu, a potem przekazali załodze karetki pogotowia. 21-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Lekarze określają jego stan jako bardzo ciężki.

Policjanci ruszyli do poszukiwań sprawcy. W jednostce ogłoszono alarm. Przeczesywane były pobliskie osiedla i tereny, w których mógł się ukryć. Przesłuchiwano świadków zdarzenia, sprawdzano każdy trop i sygnał w tej sprawie.

Działania poszukiwawcze kontynuowane były następnego dnia. W sobotę w godzinach popołudniowych 20-latek został zatrzymany przez policjantów z VII komisariatu na terenie Lublina. Został osadzony w policyjnym areszcie KMP w Lublinie.

Nad sprawą cały czas pracują policjanci z VII komisariatu. Mężczyzna był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach. Na poniedziałek zaplanowano dalsze czynności procesowe z zatrzymanym. 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. O kwalifikacji czynu zadecyduje prokurator.

26 lutego. Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla 20-latka

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa lubelscy policjanci doprowadzili do Prokuratury 20-latka, który na klatce schodowej jednego z bloków zaatakował nożem 21-latka. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, lekarze walczą o jego życie. Dziś sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, 21-latek wspólnie ze swoją znajomą wychodził z mieszkania, kiedy na klatce schodowej został zaczepiony przez 20-latka.

Po krótkiej słownej utarczce 20-latek chwycił za nóż i rzucił się na 21-latka kilkukrotnie go raniąc. Ranny mężczyzna ratował się ucieczką na zewnątrz ukrywając się w samochodzie. To jednak nie powstrzymało napastnika, który wykrzykując groźby zaczął wybijać szybę. 21-latkowi udało się odjechać z miejsca. Wówczas napastnik uciekł.

Ranny 21-latek został przetransportowany do szpitala w stanie zagrażającym jego życiu.

Zatrzymany w sobotę przez policjantów 20-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Została od niego pobrana krew do dalszych badań. Mężczyzna mimo tak młodego wieku wielokrotnie notowany był w policyjnych kartotekach. Na koncie miał przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

26 lutego policjanci z KMP w Lublinie doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledczy ustalają motywy działania 20-latka oraz szczegółowy przebieg zdarzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button