LOTNICZE NEWSY

Lotnisko Warszawa-Radom. Pierwsze rejsy do trzech europejskich miast ogłoszone

Lotniska w Polsce

Wiosną 2023 roku wystartują pierwsze rejsy z Radomia.

Przewoźnikiem operującym z nowego lotniska będzie m.in. LOT, który zabierze pasażerów do trzech europejskich miast.

W sierpniu Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie regularnych połączeń z radomskiego lotniska. Przewoźnik zaprezentował rozkład lotów i uruchomił sprzedaż biletów na połączenia do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Pierwsze rejsy z nowego lotniska zaplanowane są na 28 kwietnia 2023 r.

Weekendowy city break, urlop lub podróż biznesowa – stolice Danii, Francji i Włoch oferują niesamowite możliwości podróżującym z radomskiego lotniska. To również doskonała wiadomość dla regionu, ponieważ oznacza nowe możliwości dla zagranicznych turystów, którzy będą chcieli poznać uroki południowej części województwa mazowieckiego.

– Otwarcie lotniska w Radomiu stwarza możliwość rozbudowy naszej siatki połączeń w zakresie lotów point-to-point. Przeniesienie części ruchu do radomskiego portu zwiększy również przepustowość Lotniska Chopina. Jestem przekonany, że oferta LOT-u stanie się inspiracją dla mieszkańców Mazowsza do odkrywania nowych miejsc – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

W podróż biznesową, na urlop czy zwiedzanie europejskich stolic podróżnych zabiorą Boeingi 737-800. Pierwsze rejsy zaplanowane są na koniec kwietnia 2023 roku. W systemach rezerwacyjnych pojawią się 28 września i będą wykonywane według poniższego rozkładu:

– Warszawa Radom – Paryż CDG: wylot 20:15, przylot 22:45 we wtorki, piątki i niedziele,

– Paryż CDG – Warszawa Radom: wylot 19:45, przylot 22:00 w poniedziałki, czwartki i soboty,

– Warszawa Radom – Kopenhaga: wylot 7:50, przylot 9:30 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,

– Kopenhaga – Warszawa Radom: wylot 10:30, powrót 15:40 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,

– Warszawa-Radom – Rzym: wylot 13:30, przylot 15:40 we wtorki, piątki i niedziele,

– Rzym – Warszawa Radom: wylot 16:40, przylot 18:50 we wtorki piątki i niedziele

Do stolicy Francji dolecimy w 2,5 godziny, rejs do Kopenhagi potrwa 1,40 godziny, zaś do Rzymu dostaniemy się w nieco ponad 2 godziny.

Lotniskiem Warszawa-Radom zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Port będzie uruchomiony na przełomie marca i kwietnia 2023. Dojazd do lotniska z pewnością ułatwi budowa drogi ekspresowej S7, która połączy Warszawę z Radomiem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button