FESTIWALEKONCERTY

Lotnisko Makowice-Płoty. Nieoczywisty 27. Pol’and’Rock Festival

Pol’and’Rock Festival 2021

Budowa festiwalowej infrastruktury jest już zakończona, a na terenie Festiwalu od 27 lipca witani są pierwsi uczestnicy.

Nowe miejsce Najpiękniejszego Festiwalu Świata oraz restrykcje związane z pandemią nie zmieniły atmosfery panującej na polu. Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu już dzisiaj o godzinie 15.00.

Infrastruktura 27. Pol’and’Rock Festival

Niemal 78 hektarów lotniska Makowice-Płoty, trzy pola namiotowe, ogromna Duża Scena, mająca 70 m szerokości i 18 wysokości, 73 maszty oświetleniowe i Akademia Sztuk Przepięknych, która pomieści 10 000 uczestników.

Całość otoczona jest prawie 17-kilometrowym ogrodzeniem. Lotnisko Makowice-Płoty znajduje się ok. 5 km od centrum miasta Płoty i obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Zostało wybudowane w latach 30. XX wieku i pełniło m.in. funkcję lotniska zapasowego dla lotnictwa myśliwskiego. Z terenu lotniska być może nie startują teraz samoloty, ale nie mamy wątpliwości, że festiwalowe rytmy pozwolą wznieść się wszystkim uczestnikom ponad pas startowy!

Trzy pola namiotowe

Alpha, Bravo i Charlie to pola namiotowe czekające na naszych Festiwalowiczów. Przy każdym z pól znajduje się strefa sanitarna z umywalniami i kabinami prysznicowymi. Łącznie na terenie festiwalu znajduje się 239 kabin prysznicowych, w tym kabina dla osób z niepełnosprawnościami w strefie sanitarnej Alpha. Z pryszniców można korzystać za okazaniem kuponów dostępnych w SiemaShop oraz w punktach przy strefach sanitarnych. Na terenie wydarzenia znajduje się również spory parking dla uczestników, który posiadają specjalne wjazdówki. O zdrowie festiwalowiczów zadbają natomiast medycy w trzech terenowych punktach medycznych.

200 ton

Właśnie tyle waży Duża Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Liczy niemal 70 metrów szerokości i 18 m wysokości. Wszystkie elementy do budowy Dużej Sceny zostały przetransportowane na teren Festiwalu 16 ciężarówkami, z czego samo nagłośnienie zmieściło się w 3 tirach. O doskonałą widoczność, nawet w sporej odległości od Dużej Sceny,zadbają większe niż w poprzednich latach ekrany boczne.

73 maszty

O oświetlenie festiwalu zadbają aż 73 maszty oświetleniowe. Łącznie na terenie Lotniska znajduje się aż 1400 urządzeń świetlnych oraz prawie 203 metrów taśm LED.

27. Pol’and’Rock Festival (fot. Łukasz Widziszowski/Pol’and’Rock Festival)

Nieoczywisty 27. Pol’and’Rock Festival – czyli co warto o nim wiedzieć?

Pol’and’Rock Festival w nowym miejscu

Pol’and’Rock Festival w wydaniu plenerowym miał miejsce już w kilku lokalizacjach: w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim (1995 rok), w Szczecinie – Dąbiu (1996 rok), w Żarach (lata 1998-1999 i 2001-2003) oraz w Kostrzynie nad Odrą (od 2004 roku). Na tegorocznej edycji Festiwalu spotykamy się na płycie Lotniska Makowie-Płoty w województwie zachodniopomorskim.

27. Pol’and’Rock Festival przyjął formę hybrydową – w stacjonarnej formie bierze udział ograniczona liczba osób, które zakupiły wejściówki. Warto pamiętać, że Festiwal łączy ludzi gdziekolwiek są i cokolwiek robią, dlatego Festiwalowiczami są wszyscy, którzy są z nami także online podczas prawie 50-godzinnej transmisji!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button