WARSZAWA

Lotnisko Chopina w Warszawie. Ewakuowano 50 osób

Stołeczne lotnisko Okęcie

Pozostawiony bez opieki bagaż był przyczyną ewakuacji na warszawskim Lotnisku Chopina.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia 2021 roku przed południem na terenie Terminala A Lotniska Chopina. Po otrzymaniu informacji o podejrzanym bagażu, znajdującym się na wózku bagażowym przed wejściem do terminala A w strefie C, natychmiast na miejscu zjawili się funkcjonariusze-pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Podejrzanym bagażem okazała się czarna torba podróżna wraz z kartonowym pudełkiem. Obie zguby nie posiadały zawieszek bagażowych, nie była też widoczna ich zawartość. Dlatego w celu ustalenia właściciela bagażu, rozpytano osoby znajdujące się w pobliżu miejsca, nadano przez rozgłośnie komunikaty oraz sprawdzono zapis kamer przemysłowych CCTV. Niestety, bez rezultatu.

W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji, a następnie rozpoznania pirotechnicznego pozostawionych rzeczy. Około godz. 10.45 wyznaczono strefę zagrożenia obejmującą halę ogólnodostępną terminala A oraz podjazdy. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych około godz. 11.10 przystąpiono do rozpoznania torby wraz z pudełkiem. Zostały one sprawdzone przy użyciu urządzenia rentgenowskiego, robota pirotechnicznego oraz manualnie – wynik negatywny. Wewnątrz znajdowały się rzeczy osobiste. Czynności minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w operacjach lotniczych. W związku z rozpoznaniem ewakuowano około 50 osób.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button