LOTNICZE NEWSY

LOT: kolejne połączenia krajowe. Ponad 30 rejsów z 9 portów lotniczych

Ruszą kolejne dwa połączenia krajowe

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują 20 czerwca br. kolejne dwa połączenia krajowe (z Krakowa do Olsztyna i z Rzeszowa do Gdańska), rozszerzając wybór kierunku lotów.

Tym samym pasażerowie będą mogli skorzystać z ponad 30 rejsów realizowanych w ramach dziewięciu krajowych portów lotniczych. Wszystkie loty realizowane od momentu wznowienia (1 czerwca br.) nowej siatki połączeń objęte są procedurą #BezpiecznyLOT.

20 czerwca br. LOT rozszerza siatkę połączeń krajowych obowiązującą od 1 czerwca br. Tym samym pasażerowie będą mieli do wyboru ponad 30 rejsów realizowanych w ramach dziewięciu krajowych portów lotniczych – z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry; z Krakowa do Gdańska i Olsztyna oraz z Rzeszowa do Gdańska.

Nowe połączenie na trasie Kraków – port lotniczy Olsztyn-Mazury, realizowane będzie od 20 czerwca br. trzy razy w tygodniu:

LO3507 13:30 – 14:40 KRK-SZY poniedziałki, środy, piątki
LO3508 15:40 – 16:45 SZY-KRK poniedziałki, środy, piątki

Drugie, nowe połączenie – na trasie Rzeszów-Gdańsk realizowane będzie raz w tygodniu, zgodnie z następującym rozkładem:

LO3515 13:20 – 14:40 GDN-RZE soboty
LO3516 15:40 – 17:05 RZE-GDN soboty

Już od 20 czerwca polecimy bezpośrednio z Rzeszowa do Gdańska

„Jestem zadowolony, że uda nam się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami uruchomić połączenie z Gdańskiem – powiedział Adam Hamryszcak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. – Ten rok będzie szczególny dla turystyki krajowej. Jestem przekonany, że niespełna półtora godzinny lot z Rzeszowa do centrum Trójmiasta wydatnie przyczyni się do wymiany turystów między tymi atrakcyjnymi regionami- dodaje Hamryszczak.

„Tego lata turystyka będzie się zapewne opierać głównie na podróżach po Polsce. Rzeszów to może być jeden z ciekawszych tegorocznych, letnich kierunków. Dlatego z przyjemnością i nadzieją przyjmujemy uruchomienie lotów na trasie z Gdańska do Rzeszowa. Zachęcamy podróżnych do latania na wakacje w Bieszczady, a mieszkańców Podkarpacia zapraszamy do przyjazdu nad piękne polskie morze” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Nowe połączenia, podobnie jak pozostałe rejsy w ramach wznowionego rozkładu połączeń pasażerskich LOT-u, dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilety na lot w jedną stronę bez bagażu można kupić już za 99 PLN.

Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 30 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie.

Wszystkie zaplanowane połączenia realizowane będą w oparciu o procedurę #BezpiecznyLOT. Zmiany związane z ochroną pasażerów i załóg pokładowych w trakcie rejsów obejmują m.in. zachowanie dystansu przestrzennego na pokładach samolotów, zmianę limitu bagażu podręcznego, obowiązek noszenia maseczek, czy modyfikację serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button