POLITYKAŚWIAT

Londyn. Andrzej Duda spotkał się z premier Wielkiej Brytanii Liz Truss

10 Downing Street w City of Westminster

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Londynie spotkał się z nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.

Główne tematy rozmowy to: bezpieczeństwo, wsparcie Ukrainy i współpraca gospodarcza, w tym surowcowa.

– To była bardzo dobra rozmowa, dotycząca kwestii bezpieczeństwa, budowy strefy bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski, naszego wspólnego wsparcia, jakiego razem z Wielką Brytanią udzielamy walczącej Ukrainie, naszego współdziałania ze Stanami Zjednoczonymi, naszego współdziałania w zakresie wspierania także państw bałtyckich – mówił Andrzej Duda.

Przekazał też, że rozmawiał z szefową brytyjskiego rządu o całym szeregu aspektów związanych z bezpieczeństwem – „tym bezpośrednim, militarnym, jak również z trójstronną współpracą Polska–Ukraina–Wielka Brytania”.

– Z całą mocą chcę podkreślić przede wszystkim bardzo dobrą atmosferę tego spotkania, jeżeli w ogóle można tak mówić w tej smutnej dobie, w jakiej jest dzisiaj Wielka Brytania i sama Pani Premier osobiście – zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda został zaproszony na spotkanie z nową premier jako jeden z pięciu zagranicznych przywódców, jedyny spoza państw wspólnoty brytyjskiej.

– Wnioski bardzo optymistyczne. To będzie bardzo dobra współpraca – podsumował szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button