ŁÓDŹ

Łódzcy radni. Kurator Oświaty promował kampanię PiS w szkołach

Radni żądają dymisji ŁKO Flajszera

Radni Rady Miejskiej w Łodzi zaapelowali do kuratora oświaty, aby podał się do dymisji.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi:

„Jest skandalem, że łódzki kurator oświaty wpisuje się w trwającą kampanię wyborczą. 24 sierpnia 2023 r. kurator Waldemar Flajszer wysłał do szkół informacje o pikniku „rodzina 800+”. Należy pamiętać, że wydarzenie było finansowane z pieniędzy ministerialnych i wpisuje się w kampanie wyborczą PiS. Nauczyciele musieli rozesłać komunikat do rodziców poprzez platformę Librus. W naszej ocenie jest to przekroczenie uprawnień przez Waldemara Flajszera. W ustawie o szkolnictwie nic nie ma na temat zapraszania przez kuratora na partyjne imprezy. W związku z tym domagamy się od pana wojewody natychmiastowego odwołania pana Waldemara Flajszera.”

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi:

„Prawo, ale też dobre obyczaje mówią jasno, że na terenie szkół nie prowadzimy kampanii wyborczej. PiS niestety łamie te zasady. Tym samym pokazuje wszystkim, że kampania podczas zbliżających się wyborów na pewno nie będzie uczciwa. Pokazuje to strach rządzących przed przegraną. PiS będzie robił wszystko, żeby utrzymać się przy władzy. Kto wie, co zrobią dalej? Ostatnio weszli do szkół, a w przyszłości mogą złamać kolejne zasady. Dlatego uważamy, że kampania prowadzona jest w sposób nieuczciwy. Apelujemy do wojewody o odwołanie łódzkiego kuratora.”

Waldemar Flajszer wykorzystał szkoły do promocji kampanii PiS (fot. UMŁ)

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi:

„Chodzimy po ulicach i widzimy bilbordy różnych instytucji, które są we władaniu PiS. Orlen chwali się obniżką cen paliw, a spółki energetyczne zaniżają opłaty. Nikt jednak nie posądzał, że kampania wyborcza może wejść do szkół. Można bardzo naiwnie zakładać, że jest to piknik rządowy, nie mający nic wspólnego z polityką. Jednak zaproszono na niego tylko polityków PiS. My jako samorządowcy byliśmy na pikniku, ale zostaliśmy z niego brutalnie wyrzuceni. Co więcej, ten piknik jest związany z flagowym projektem kampanijnym, jakim jest 800+. Mieszanie dzieci w to wszystko jest karygodne. W związku z tym nasze oczekiwanie jest proste. Kurator powinien zostać ukarany utratą stanowiska.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button