RÓŻNOŚCI

Łódź ZOO. Wybierz imię dla małego leniwca

Łódzkie

Na początku lipca w łódzkim ZOO przyszedł na świat leniwiec dwupalczasty.

To pierwsze dziecko Lenki i Chaparro, pary, która zamieszkała w Łodzi w 2019 roku. Płeć malca poznamy za kilka tygodni, ale już teraz – razem z łodzianami – ZOO szuka dla niego imienia.

Na początek zbiera propozycje – męskie i żeńskie. Z nich wybierze trzy, które trafią pod głosowanie. Propozycje można zgłaszać na oficjalnym miejskim profilu w serwisie Facebook. Czas mamy do piątku, 29 lipca.

Leniwce, podobnie jak przeżuwacze, mają podzielony żołądek na kilka komór. Jest to przystosowanie do przyjmowania pokarmu bogatego w celulozę. Zjadają głównie liście, pędy i owoce. Ich hakowato wygięte pazury ułatwiają im poruszanie się wśród drzew. Mimo że na lądzie poruszają się bardzo niezdarnie to są świetnymi pływakami.

W naturze największym zagrożeniem dla leniwców, podobnie, jak dla większości innych zwierząt, jest człowiek. Na zmniejszanie się jego populacji wpływa mają pozyskiwanie węgla drzewnego, wycinka lasów, rozrastające się osiedla ludzkie i wypadki komunikacyjne, a także porażenia przez linie wysokiego napięcia, które leniwce mylą z gałęziami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button